Yükleniyor...

Şanssız Yatırımcı 1 Litecoin’e (LTC) 100.000 Dolar Ödedi!

Şansız bir yatırımcı Paxos (PAX) işlem çiftinde Litecoin (LTC) satın almaya karar verdi ve LTC başına 100.

Litecoin LTC Fiyatı

Şansız bir yatırımcı Paxos (PAX) işlem çiftinde Litecoin (LTC) satın almaya karar verdi ve LTC başına 100.000 dolara varan alım emrini girdi.

Çok Pahalıya Malolan Bir Hata

Kripto para piyasasında yatırım hataları zaman zaman yapılabiliyor. Dev kripto para borsası Binance’ta bu hataların son örneği görüldü. Bu sefer hata Binance’taki Litecoin/Paxos işlem çiftinde görüldü.

Şansız bir yatırımcı Binance’da 1 LTC için 100.000 dolar değerinde PAX harcadı. Yatırım hatası Three Arrows Capital CEO’su ve CIO’su Su Zhu tarafından Twitter’a taşındı.

Ne pahasına olursa olsun yatırımcının hesabında önemli miktarda bir para olduğu ve Tether (USDT) yerine diğer stablecoin’lerden Paxos’u kullandığı görülüyor. Alış emrinin yanlışlıkla girildiğini kabul etmek en makul seçenek gibi duruyor.

İlk Kez Yaşanmıyor

Kripto para alım ve satış emirleri girilirken zaman zaman benzer hatalar yapılabiliyor. Geçtiğimiz ay kripto para borsası Kraken’de Bitcoin girilen emirlerdeki tuhaflıktan dolayı 1.000 dolara kadar düşmüştü. Bu özel düşüş trader’lar için zarar durdurma (stop-loss) bölgesini tetikledi ve kayıpların yanı sıra potansiyel çıkışlara neden oldu. Bununla birlikte bazı trader’lar anında alış emri vererek oldukça ucuzdan Bitcoin alma fırsatı yakaladı.

Popüler kripto para birimi WAVES, Nisan ayının başlarında ani bir şekilde düşüşe geçti ve fiyatı gülünç seviyelere geriledi. Her ne kadar kısa bir süre içinde fiyat normale dönse de WAVS normal fiyatına dönmeden önce yaklaşık 0.00052 veya 0.0000001 BTC seviyesinde işlem görüyordu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner