Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Kripto Para Haberleri Şanssız Yatırımcı 1 Litecoin'e (LTC) 100.000 Dolar Ödedi!

Şanssız Yatırımcı 1 Litecoin’e (LTC) 100.000 Dolar Ödedi!

ABONE OL:google-news

Şansız bir yatırımcı Paxos (PAX) işlem çiftinde Litecoin (LTC) satın almaya karar verdi ve LTC başına 100.000 dolara varan alım emrini girdi.

Çok Pahalıya Malolan Bir Hata

Kripto para piyasasında yatırım hataları zaman zaman yapılabiliyor. Dev kripto para borsası Binance’ta bu hataların son örneği görüldü. Bu sefer hata Binance’taki Litecoin/Paxos işlem çiftinde görüldü.

Şansız bir yatırımcı Binance’da 1 LTC için 100.000 dolar değerinde PAX harcadı. Yatırım hatası Three Arrows Capital CEO’su ve CIO’su Su Zhu tarafından Twitter’a taşındı.

Ne pahasına olursa olsun yatırımcının hesabında önemli miktarda bir para olduğu ve Tether (USDT) yerine diğer stablecoin‘lerden Paxos’u kullandığı görülüyor. Alış emrinin yanlışlıkla girildiğini kabul etmek en makul seçenek gibi duruyor.

İlk Kez Yaşanmıyor

Kripto para alım ve satış emirleri girilirken zaman zaman benzer hatalar yapılabiliyor. Geçtiğimiz ay kripto para borsası Kraken’de Bitcoin girilen emirlerdeki tuhaflıktan dolayı 1.000 dolara kadar düşmüştü. Bu özel düşüş trader’lar için zarar durdurma (stop-loss) bölgesini tetikledi ve kayıpların yanı sıra potansiyel çıkışlara neden oldu. Bununla birlikte bazı trader’lar anında alış emri vererek oldukça ucuzdan Bitcoin alma fırsatı yakaladı.

Popüler kripto para birimi WAVES, Nisan ayının başlarında ani bir şekilde düşüşe geçti ve fiyatı gülünç seviyelere geriledi. Her ne kadar kısa bir süre içinde fiyat normale dönse de WAVS normal fiyatına dönmeden önce yaklaşık 0.00052 veya 0.0000001 BTC seviyesinde işlem görüyordu.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Ömer Ergin
Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Coinkolik.com Yayın Koordinatörü olan Ömer Ergin, 1993 yılında Konya'da doğmuştur. KTO Karatay Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği mezunu olan Ömer, Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapmakta, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı sevmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar