Yükleniyor...

Bitcoin 21. Yüzyıl Ekonomilerinin İhtiyacı

Bitcoin, 21.

Bitcoin 21. Yüzyıl Ekonomilerinin İhtiyacı

Bitcoin, 21. yüzyıl uygulamalarına olanak tanıdığı için batı gelişmiş uluslarını ilgilendiriyor. Pazardaki en büyük kripto para birimi olan Bitcoin, dünya çapında perakendecilerin, tüccarların, kurumsal yatırımcıların, hükümetlerin ve finansal düzenleyicilerin dikkatini çekerek 11 yıllık yıldönümünü başarıyla kutladı. Lider para birimi, MasterBing Bitcoin’in yazarı Andreas Antonopoulos tarafından WhatBitcoinDid ile ilgili bir röportajda tartışılan ana konu oldu.

İnsanların Bitcoin’e neden ihtiyaç duydukları hakkında konuşan Antonopoulos, dünyanın 16. yüzyılda inşa edilmiş bir para sistemi ve 20. yüzyılın başında inşa edilmiş bir bankacılık ve finans sistemi ile 21. yüzyıla doğru gittiğini belirtti. Her iki sistemin de “siyaset, kavga ve kısıtlamalarla boğuştuğunu” ekleyerek bunların mevcut dünya sorunlarına uygun olmadığını da sözlerine ekledi. Antonopoulos, “Paramız milliyetçiliğin bu ufak tefek düşünceleriyle parçalanıyor ve rahatsız oluyor. Paraya ölülerin yüzlerini ve bayraklarını koyuyorlar. Para sistemi hükümetler tarafından milliyetçi idealleri teşvik edecek şekilde kontrol ediliyor. Halbuki paranın yapması gereken şey ticarettir” dedi.

Neden Bitcoin?

Yazar ayrıca, batı dünyasında daha iyi para biçimleri olsa da, “korkunç bir şekilde parçalanmış, yavaş, verimsiz ve hatalarla dolu” olduklarını belirtti. Bu bankacılık sisteminin “iç karartıcı bir şekilde kötüleştiğini” ifade etti. Antonopoulos, bu ülkelerdeki finansal sistemin ticaretten ziyade siyasete, gözetim ve kontrole maruz kaldığını sözlerine ekledi. Bu ülkelerdeki para sisteminin “daha ​​verimsiz olduğunu ve bu sistemlerin milyarlarca insanı dünya ekonomisinden saymayı” dışladığını vurguladı Antonopoulos, “Neden Bitcoin? 21. yüzyıl sisteminin bu paraya ihtiyacı olduğu için. Açık, merkezsiz, tarafsız, sansür direnci olan, değişmez, izinsiz, nerede olursa olsun kullanılabilir, bu gezegendeki herkes için ticaretin ihtiyaçlarına hizmet eder. Bu yüzden Bitcoin!” ifadelerini kullandı.

Daha sonra Antonopoulos, Bitcoin’i uygun para sistemine sahip olmayan ekonomilere İngiltere ve Amerika gibi yerlere göre açıklamanın çok daha kolay olduğunu iddia etti. Bunun nedeni, bu ekonomilerdeki birçok sorunun sınır ötesi para transferleriyle ilgili olması. Antonopoulos, “Paranız hala dev bir gözetim sistemidir ancak bunun etkisini fark etmiyorsunuz çünkü yavaş gerçekleşiyor. Bu sorunlar demokrasiyi aşındırıyor” dedi.

McCormack de Açıklama Yaptı

Batı ekonomilerindeki insanların Bitcoin’i kişisel bir kazancın daha fazlası olarak düşünmesinin zor olduğunu belirten Peter McCormack, Batı ekonomilerindeki insanları Bitcoin’i daha ciddiye almaya nasıl teşvik edecekleri sorulduğunda, “Dürüst olmak gerekirse, Batı ülkelerindeki insanları daha ciddiye almamız gerektiğini düşünmüyorum” dedi. McCormack, “Bence internet parası, geleneksel sistemlerle yapılamayan uygulamalarda kullanıldığı için ilginç. Bu nedenle, süper hızlı, süper güvenli, süper özel mikro ödemeler hakkında konuştuğunuzda, geleneksel para sistemleriyle yapamayacağınız şeyleri kripto para birimi yapabilirsiniz” dedi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner