Yükleniyor...

DeFi’de Kilitli Ether Miktarı 3 Milyonu Geçti!

Mythos Capital'in kurucusu ve yatırımcı Ryan Sean Adams, 3 Ocak'ta attığı bir tweet ile toplam Ethereum arzının neredeyse yüzde 3'ünün yani yaklaşık 3 milyon ETH'nin DeFi'de kilitli olduğunu bildirdi.

DeFi Ethereum Eth

Mythos Capital’in kurucusu ve yatırımcı Ryan Sean Adams, 3 Ocak’ta attığı bir tweet ile toplam Ethereum arzının neredeyse yüzde 3’ünün yani yaklaşık 3 milyon ETH’nin DeFi’de kilitli olduğunu bildirdi.

Adams, attığı tweet’te “İlk defa bugün DeFi’de kilitli ETH miktarı 3 milyona çıktı. Bu da toplam arzın yüzde 3’ü ediyor. ETH sessizce ICO bilançolarından DeFi para protokollerine geçiyor. Ve bu sefer 1000 yararsız proje yerine dünyanın ilk bankasız bankacılık sistemini üretiyor. ETH konusunda uyanık olun.” dedi.

Adams, 2017 ve öncesinden ICO’lara harcanan ETH’ların şimdi yeni bir mecra bulduğunu, ETH’ların şimdi DeFi protokolüne doğru yol aldıklarını belirterek bu kripto para fonlarının dünyanın ilk merkeziyetsiz finans sisteminin temellerini oluşturacağını belirtiyor. Ona göre, böylesi bilerce yararsız projeye destek vermekten çok daha iyi.

Ethereum kurucu ortaklarından ConsenSys Başkanı Joseph Lubin, daha önce yaptığı bir açıklamada, 2019 yılı sonu itibariyle DeFi’deki kilitli fon miktarının 650 milyon dolara çıkmasını beklediklerini söylemişti. Bu da 4 milyon ETH’den biraz fazla bir miktara karşılık geliyor.

Bitcoin tabanlı ürünler oluşturmaya odaklanan ünlü geliştirici Gavin Andresen, Ethereum’un şu ana kadar kripto para endüstrisindeki en ilginç şeylere güç verdiğini belirtti. Ona göre Ethereum her yıl bir sonraki seviyeye geçiş yaptı. Andresen, geçtiğimiz günlerde Twitter hesabı üzerinden, 2020’de kripto para sektöründeki en ilginç olayın Ethereum temelli bir yıl olacak olması olduğunu söylemişti.

Birçok kişi DeFi’nin Ether fiyatlarını yükselteceğine inanıyor. Ether fiyatları 2019 yılını beklenildiği gibi bir seviyede kapatamamış, hatta yıla başlangıç fiyatının miktar aşağısında kapatmıştı. 2020 yılı Ether için umutlarla dolu bir yıl olarak başladı ve neler olacağını bekleyip göreceğiz.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x