Yükleniyor...

Bitcoin 5.000 Doların Üzerinde Konsolide Oluyor!

Bitcoin'in 1 Ocak 2019’dan bu yana değerini %30 oranında arttırması son derece iştah kabartıcı bir gelişme olarak görülebilir.

Bitcoin Konsolide

Bitcoin’in 1 Ocak 2019’dan bu yana değerini %30 oranında arttırması son derece iştah kabartıcı bir gelişme olarak görülebilir. Yayınlanan yeni bir raporda, Bitcoin fiyatının 5.000 doların üzerinde kalması durumunda değerinin daha da artabileceğinden söz ediliyor.

Blockchain, kripto para yatırım ve piyasa istihbaratı şirketi BitBullCapital tarafından yayınlanan rapora göre, Bitcoin’in Nisan ayının başından itibaren kazanımlarını korumayı başarması olumlu bir işaret olarak değerlendiriliyor.

BitBullCapital CEO’su Joe DiPasquale, Bitcoin fiyatının 5.000 doların üzerinde konsolide olduğunu belirtti. Ona göre bu durum bir iki hafta daha devam edecek olursa Bitcoin fiyatı 5.500 doların üstüne çıkabilir.

Ayrıca raporda, en sonki BTC/USD rallisine aynı anda birden fazla borsada gerçekleştirilen ve muhtemelen algoritmik büyük bir satın alımın neden olduğu bilgisi yineleniyor.

Böyle bir hareket organik olmamasından dolayı şüpheyle değerlendirilmeli. Buna karşın, hareket olumlu bir işaret olarak kabul edilen önemli piyasa momentumunu geri getirmiş oldu. Son rallinin bir diğer tetikleyicisinin aktif cüzdan sayısının son dönemde %40-60 oranında artması olduğu belirtiliyor.

Öte yandan, BitBullCapital, 2017’dekine benzer bir boğa koşusunun yakın gelecekte görülmeyeceği inancında. 2017’deki benzer güçlü bir boğa koşusunun gerçekleşebilmesi için hükümetlerin resmi onayı ve ana akım hizmetler veya portallarla entegrasyon gibi önemli bir katalizörün olması gerektiği belirtiliyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner