Yükleniyor...

Dev Kripto Para Borsası 2019’un İlk Çeyreğinde 78 Milyon Dolar Kâr Etti

The Block'un 16 Nisan'daki raporuna göre, dev kripto para borsası Binance, 2019 yılının ilk çeyreğinde bir önceki yılın aynı çeyreğine kıyasla %66 artışla 78 milyon dolar kâr etti.

Kripto Para Borsası

The Block’un 16 Nisan’daki raporuna göre, dev kripto para borsası Binance, 2019 yılının ilk çeyreğinde bir önceki yılın aynı çeyreğine kıyasla %66 artışla 78 milyon dolar kâr etti.

Rakam Binance’ın yedinci üç aylık Binance Coin (BNB) yakması sonrası The Block tarafından analiz edilerek saptandı. Raporda, 830.000 BNB’nin yakıldığı ve bu yılın ilk çeyreğinde Binance’ın net kârının %20’sini temsil ettiği belirtiliyor.

The Block, Binance’in finansal rapor yayınlamamasına rağmen şirketin kârının kolayca düşebildiğine dikkat çekiyor. Raporda ayrıca, geçtiğimiz yılın 4. çeyreğinde şirketin yaklaşık 47 milyon dolar kâr ettiği bilgisi yer alıyor.

Binance Coin, CoinMarketCap’in verilerine göre şu anda toplam piyasa değerine göre yedinci en büyük kripto para birimi ve haberi hazırladığımız sırada %3,18’lik bir yükseliş kaydetmişti. Binance’in blogunda yayınlanan rapora göre, şirket şu ana kadar toplam BNB arzının %5,82’sini yaktı.

Binance’ın 2019’un ilk çeyreğinde ettiği kâr göz dolduruyor olsa da her kripto para borsası için aynı şey geçerli değil. Cointelegraph geçtiğimiz hafta Güney Koreli kripto para borsası Bithumb’ın 2018’deki yıllık zararının yaklaşık 180 milyon dolara ulaştığını bildirmişti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner