Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) için Kritik Seviye 5.600 Dolar!

Son birkaç saat içinde Bitcoin (BTC) ve altcoin'ler sessizce toparlanmaya başladılar.

Bitcoin 5.600 Dolar

Son birkaç saat içinde Bitcoin (BTC) ve altcoin’ler sessizce toparlanmaya başladılar. Bu haberi hazırladığımız sırada, CoinMarketCap’in verilerine göre Bitcoin (BTC) değerini %3,54 oranında artırdı ve 5.232,46 dolara yükseldi. Son 24 saat içinde ise 5.240 dolara kadar yükseldi.

Elbetteki bu hareket Nisan ayı başlarında %15’lik günlük artış kadar dikkate değer değil. Bitcoin iki önemli direnç seviyesi olan 4.200 dolar ve 4.600 doları geçmesiyle önemli bir yükseliş kaydetmiş oldu. Bununla birlikte, kripto para birimleri geçtiğimiz hafta sonu %10’a varan bir düşüş kaydettiler, ancak ayılar piyasayı ele geçirme şansı bulamadılar.

Bitcoin 5.600 Doları Görürse 6.000 Dolara Kadar Yükselebilir

Güvenilir Credible Crypto’nun paylaştığı son grafiğe göre, Bitcoin dünkü hamlesiyle son günlerde varlığa büyük baskı yapan ve ticaret faaliyetini yavaşlatan bir üçgen grafik deseninden çıkmaya hazırlanıyor. Üçgenin üst sınırı beklenildiği gibi kırılırsa Bitcoin fiyatı 5.500 dolara ve ötesine geçerek 5.600 dolara kadar yükselebilir.

Kayda değer bir hareket olan 5.600 doların geçilmesi boğaların varlığının bir kanıtı olabilir. Bu bölgede oluşacak satın alma baskısı Bitcoin’i 6.000 dolara çıkartabilir. Kripto para piyasa analisti The Crypto Dog, “Bizim ve 6.000 dolar arasında duran tek şey 5.600 dolar” diyerek 5.600 dolarlık direnç seviyesinin kritik olduğunu belirtiyor.

Grafikler Boğa Görünümlü

Bitcoin fiyatının 5.600 doları geçmeme durumuda var, ancak çok sayıdaki grafik uzmanı Bitcoin’in bu seviyelere kadar yükselebileceği konusunda hemfikir. Trader B. Biddles’ın belirttiği gibi Bitcoin’in Ağustos ayından bugüne kadarki bir haftalık grafiği, kayda değer bir teknik analiz kitabında gösterilen “Bump-and-Run Reversal Bottom (BARR Bottom)”e kusursuz bir benzerlikte.

BARR Bottom kitabının yazarı Thomas Bulkowski’nin işaret ettiği gibi olursa, bu yakında Bitcoin’in ve diğer kripto para birimlerinin bir sonraki boğa koşusuna başlayacağı anlamına geliyor.

Temel faktörler de Bitcoin (BTC) ve diğer dijital varlıkların daha yüksek seviyelere çıkacağı konusunda yeşil ışık veriyor. Drw’nin kripto dostu bir kolu olan Cumberland’ın Twitter’da belirttiği gibi, merkez bankaları faiz artırımına gitmeyerek bu yöndeki kararlarını ertelediğinden Bitcoin gibi risk varlıkları yükselişe geçti. Bu eğilime devam etmek isteyen Federal Rezerv ve Avrupa Merkez Bankası gibi kurumların desteğiyle kripto para piyasasındaki ralli devam edebilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner