Ana Sayfa Bitcoin (BTC) Bitcoin'in 566927 Numaralı Bloğunda Dikkat Çeken İşlem

Bitcoin’in 566927 Numaralı Bloğunda Dikkat Çeken İşlem

Bitcoin topluluğu şu anda ayrılıklar konusunda büyük bir baskıyla karşı karşıya. Bununla birlikte kripto para biriminin fiyatının güçlenmesi konusunda büyük bir direnç var.

Fiyat durgunluğundan dolayı topluluktaki pek çok insan Bitcoin’lerini cüzdanlarına taşımaya ve satmadan ellerinde tutmak için harekete geçtiler. UTXO, harcanmamış Bitcoin işlem çıktılarını gösteren bir veri türü. Bilmeyenler için harcanmamış işlem çıktısı, kullanıcının aldığı ve gelecekte harcayabileceği bir işlemin çıktısı anlamına gelmektedir.

Bitcoin UTXO

Yukarıdaki grafikteki yeşil çizgi, fiyattaki düşüşe rağmen UTXO sayısının yıllar içinde arttığını gösteriyor. Bu, gittikçe daha fazla insanın Bitcoin’i anladığı ve kabul ettiğinin bir göstergesi. Bitcoin’in iyi bilinmesi ve gelecekte bir değer deposu olması beklenirken, 7 trilyon dolarlık piyasa değerinin aşılmasının UTXO’nun yükselişiyle doğrudan ilişkili olduğu düşünülüyor.

13.03.209 tarihinde ağın 566927 numaralı bloğunda toplam 8.810 BTC cüzdana taşındı. Bu işlemin maliyeti sadece 0.89 dolar veya 0.00022916 BTC’ydi. Transfer işleminden sonra 8.810 BTC ikiye bölündü ve iki ayrı cüzdana taşındı.

Bitcoin İşlemi

Bu işlem gelecekteki boğa koşusu beklentisiyle büyük miktarlarda Bitcoin birikiminin yapıldığını gösteren hareketlerden sadece biri. Aynı gün, farklı kuruluşlardan 2.600 BTC, 700 BTC, 942 BTC, 939 BTC gibi büyük miktarlarda Bitcoin’lerin cüzdanlara taşındıkları görüldü.

Kripto para piyasasındaki belli başlı insanlar Bitcoin fiyatının dibi gördüğünü ve boğa koşusunun çoktan başladığını öne sürüyor. Buna karşı diğerleri ise henüz Bitcoin fiyatında dibin görülmediğini iddia ediyorlar.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için bizi Twitter’da ve Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram grubumuza katılın!

Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapan, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı seven, araştırmacı, teknoloji aşığı Mekatronik Mühendisi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Haftanın Öne Çıkan Başlıkları

Piyasa Özeti