Yükleniyor...

CBOE, Bitcoin Vadeli İşlem Sözleşmelerini Beklemeye Alıyor

CBOE Vadeli İşlemler Borsası (CFE) Bitcoin vadeli işlem sözleşmelerini beklemeye alma kararı aldı.

CBOE Bitcoin Vadeli İşlem Sözleşmeleri

CBOE Vadeli İşlemler Borsası (CFE) Bitcoin vadeli işlem sözleşmelerini beklemeye alma kararı aldı.

CBOE Global Markets birimi dün yaptığı açıklamayla Mart ayında yeni bir Bitcoin vadeli işlem sözleşmesinin listelenmeyeceğini açıkladı. Borsa, bunun sonuçlarını inceleyeceklerini ekledi.

Duyuruda, “CFE, Mart 2019’da işlem görecek yeni bir CBOE Bitcoin (USD) (“XBT”) vadeli işlem sözleşmesi listelemeyecek.” denildi. Vadeli işlemler borsası Perşembe günü öğleden sonra trader’lara şunları söyledi:

CFE, alım satım için dijital varlık türevlerini sunmayı nasıl sürdürmeyi planladığına ilişkin yaklaşımını değerlendiriyor. Bir sonraki adımları değerlendirirken, CFE şu anda alım satım için ek XBT vadeli işlem sözleşmelerini listeleme niyetinde değil.

CBOE, şu anda listelenen Bitcoin vadeli işlem sözleşmelerinin alım satım için uygun olacağını belirtti. Bu, listelenen son vadeli işlem sözleşmesi XBTM19’un Haziran ayında sona ereceği anlamına geliyor

CBOE, rakip Chicago vadeli işlem borsası CME Grubu ile birlikte, 2017 sonunda, Bitcoin vadeli işlem sözleşmelerini başlatarak büyük bir sıçrama yapmıştı. Ancak CBOE’nun hacmi hayal kırıklığına neden oldu.

Chicago borsasının vadeli işlemleri nakit olarak hesaplanıyor. Sözleşmenin sonunda bir taraf diğerine ABD doları cinsinden Bitcoin spot değeri ve vadeli fiyatları arasındaki farkı ödüyor. Buna karşılık, yaklaşmakta olan Bakkt ve ErisX alıcıya gerçek Bitcoin teslim edilen fiziksel vadeli işlem sözleşmeleri sunmayı planlıyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner