Yükleniyor...

Blockchain Dehası Vitalik Buterin’den Brave Browser’a Övgü

Ethereum'un (ETH) kurucu ortağı ve kripto para topluluğunun en saygın kişilerden Vitalik Buterin, 13 Mart'ta Hong Kong'daki TOKEN2049 konferansında konuştu.

Vitalik Buterin Brave Browser

Ethereum’un (ETH) kurucu ortağı ve kripto para topluluğunun en saygın kişilerden Vitalik Buterin, 13 Mart’ta Hong Kong’daki TOKEN2049 konferansında konuştu.

Buterin’in sunumu, teknik özellikleri ve üç ana aşamasıyla birlikte Ethereum 2.0’ın durumunu açıkladığı için çoğu zaman teknikti.

Buterin tarafından tarif edildiği gibi, Ethereum 2.0:

Bölünme gibi şeylerle ilgili edindiğimiz teknik fikirlerin çoğunu bir araya getirme çabası, Proof-of-Stake, sanal makineyi iyileştirmek, protokolün verimliliğini artırmak… Ve temel olarak yeni nesil bir Blockchain.

Buterin, Ethereum 2.0’ın durumunu ve gelecekteki geliştirme planlarını paylaşmaktan başka sunumunun sonunda Ethereum ekosisteminde çok cesaret verici bulduğu şeylere odaklanmak için biraz zaman buldu.

Ethereum Ekosisteminin Büyümesine Katkıda Bulunan Önemli Projeler Neler?

Buterin, Ethereum ekosisteminin büyümesi için çok cesaret verici olduğuna inandığının sadece iki örneği paylaştı.

Bunlardan ilki, üç temel ilkeye dayanan projeler ve uygulamalar olan DeFi/”Açık Finans” uygulamalarının artan benimsenmesi: Birlikte çalışabilirlik ve açık kaynak, erişilebilirlik ve finansal katılım ve finansal şeffaflık.

Bu harekete dahil olan bu projeler arasında MakerDAO, Coinbase Wallet, Kyber Network, Loopring ve daha fazlası yer alıyor. Buterin, açık finans uygulamalarının açık topluluk gelişimini teşvik ediyor ve Ethereum’un ekosisteminin bunu desteklemede çok başarılı olduğuna inanıyor.

Buterin’in Ethereum ekosisteminin büyümesine katkıda bulunduğunu söylediği ikinci şey ise Brave internet tarayıcısı. Blockchain dehasına göre, Brave, Ethereum ekosistemine yeni kullanıcıların geniş kapsamlı katılımına katkıda bulunduğundan Brave Ethereum’un en değerli kabullerinden biri.

Ethereum Ekosistemindeki Büyük Ölçekli Proje: Brave Browser

Buterin, Ethereum’un ekosistemindeki en büyük geniş kapsamlı projelerinden biri olduğu için Brave kutluyor.

Bilmeyenler için Brave Browser, web sitelerindeki reklamları engellerken, kullanıcıların Basic Attention Token (BAT) özellikli kendi reklamlarını görüntülemeleri için gezinti yap-ödeme al iş modelini benimseyen devrim niteliğinde yeni bir web tarayıcısı. Basic Attention Token (BAT), Ethereum Blockchain’i üzerine kurulu bir kripto para birimi.

Brave yalnızca Google Chrome gibi genel bir web tarayıcısı kadar iyi çalışmıyor, ancak Ethereum Blockchain’i üzerindeki dApp’lere erişmenin en basit ve en güvenli yolu. Bu nedenle, Brave tarayıcı Ethereum’un ekosisteminde önemli bir rol oynamaya başlıyor ve her gün büyüyor.

Daha önce IIB tarafından bildirildiği üzere, Brave, son zamanlarda Android’de 20 milyon indirmeye ulaştı ve sürekli kazandığı yeni özelliklerle gelişimini sürdürüyor. Örneğin, Brave geçenlerde kullanıcıların favori içerik oluşturucularını BAT ile paylaşmalarını ve reklamları izlemekten dolayı kendilerini ödüllendirmelerini sağlayan bir bahşiş özelliği duyurarak kullanıma sundu.

Sonuç olarak Brave tarayıcısı hızlı bir şekilde yükseliyor ve Ethereum ekosisteminin, merkeziyetsiz uygulamaların ve bir bütün olarak kripto para biriminin benimsenmesi ve büyümesi için bir oyun değiştirici görevi görüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner