Anasayfa Haberler Blockchain Dehası Vitalik Buterin'den Brave Browser'a Övgü

Blockchain Dehası Vitalik Buterin’den Brave Browser’a Övgü

Ethereum’un (ETH) kurucu ortağı ve kripto para topluluğunun en saygın kişilerden Vitalik Buterin, 13 Mart’ta Hong Kong’daki TOKEN2049 konferansında konuştu.

Buterin’in sunumu, teknik özellikleri ve üç ana aşamasıyla birlikte Ethereum 2.0’ın durumunu açıkladığı için çoğu zaman teknikti.

Buterin tarafından tarif edildiği gibi, Ethereum 2.0:

Bölünme gibi şeylerle ilgili edindiğimiz teknik fikirlerin çoğunu bir araya getirme çabası, Proof-of-Stake, sanal makineyi iyileştirmek, protokolün verimliliğini artırmak… Ve temel olarak yeni nesil bir Blockchain.

Buterin, Ethereum 2.0’ın durumunu ve gelecekteki geliştirme planlarını paylaşmaktan başka sunumunun sonunda Ethereum ekosisteminde çok cesaret verici bulduğu şeylere odaklanmak için biraz zaman buldu.

Ethereum Ekosisteminin Büyümesine Katkıda Bulunan Önemli Projeler Neler?

Buterin, Ethereum ekosisteminin büyümesi için çok cesaret verici olduğuna inandığının sadece iki örneği paylaştı.

Bunlardan ilki, üç temel ilkeye dayanan projeler ve uygulamalar olan DeFi/”Açık Finans” uygulamalarının artan benimsenmesi: Birlikte çalışabilirlik ve açık kaynak, erişilebilirlik ve finansal katılım ve finansal şeffaflık.

Bu harekete dahil olan bu projeler arasında MakerDAO, Coinbase Wallet, Kyber Network, Loopring ve daha fazlası yer alıyor. Buterin, açık finans uygulamalarının açık topluluk gelişimini teşvik ediyor ve Ethereum’un ekosisteminin bunu desteklemede çok başarılı olduğuna inanıyor.

Buterin’in Ethereum ekosisteminin büyümesine katkıda bulunduğunu söylediği ikinci şey ise Brave internet tarayıcısı. Blockchain dehasına göre, Brave, Ethereum ekosistemine yeni kullanıcıların geniş kapsamlı katılımına katkıda bulunduğundan Brave Ethereum’un en değerli kabullerinden biri.

Ethereum Ekosistemindeki Büyük Ölçekli Proje: Brave Browser

Buterin, Ethereum’un ekosistemindeki en büyük geniş kapsamlı projelerinden biri olduğu için Brave kutluyor.

Bilmeyenler için Brave Browser, web sitelerindeki reklamları engellerken, kullanıcıların Basic Attention Token (BAT) özellikli kendi reklamlarını görüntülemeleri için gezinti yap-ödeme al iş modelini benimseyen devrim niteliğinde yeni bir web tarayıcısı. Basic Attention Token (BAT), Ethereum Blockchain’i üzerine kurulu bir kripto para birimi.

Brave yalnızca Google Chrome gibi genel bir web tarayıcısı kadar iyi çalışmıyor, ancak Ethereum Blockchain’i üzerindeki dApp’lere erişmenin en basit ve en güvenli yolu. Bu nedenle, Brave tarayıcı Ethereum’un ekosisteminde önemli bir rol oynamaya başlıyor ve her gün büyüyor.

Daha önce IIB tarafından bildirildiği üzere, Brave, son zamanlarda Android’de 20 milyon indirmeye ulaştı ve sürekli kazandığı yeni özelliklerle gelişimini sürdürüyor. Örneğin, Brave geçenlerde kullanıcıların favori içerik oluşturucularını BAT ile paylaşmalarını ve reklamları izlemekten dolayı kendilerini ödüllendirmelerini sağlayan bir bahşiş özelliği duyurarak kullanıma sundu.

Sonuç olarak Brave tarayıcısı hızlı bir şekilde yükseliyor ve Ethereum ekosisteminin, merkeziyetsiz uygulamaların ve bir bütün olarak kripto para biriminin benimsenmesi ve büyümesi için bir oyun değiştirici görevi görüyor.

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyoruz.
Ömer Ergin
Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Coinkolik.com Yayın Koordinatörü olan Ömer Ergin, 1993 yılında Konya'da doğmuştur. KTO Karatay Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği mezunu olan Ömer, Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapmakta, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı sevmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bizi Takip Edin

771BeğenenlerBeğen
178TakipçilerTakip Et
12,221TakipçilerTakip Et
68AbonelerAbone

Öne Çıkan Başlıklar

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!Türkiye’nin en hızlı büyüyen kripto para haber sitesi Coinkolik'ten kripto para dünyasındaki güncel haberleri günlük alın.

*Gizliliğinize saygı duyuyor, spam yapmayacağımıza söz veriyoruz.

Gizlilik Politikası