Yükleniyor...

Ethereum Kurucu Ortağı: Yeni Güven Altyapısı Blockchain

Ethereum kurucu ortağı Joseph Lubin ve Blockchain teknoloji çözümleri şirketi ve Ethereum merkezli startup'lar için destekçi olan ConsenSys'in arkasındaki adam, Blockchain ve kripto para birimi topluluklarının “şaşırtıcı” yükselişini kutladı.

Ethereum Kurucu Ortağı Joseph Lubin

Ethereum kurucu ortağı Joseph Lubin ve Blockchain teknoloji çözümleri şirketi ve Ethereum merkezli startup’lar için destekçi olan ConsenSys’in arkasındaki adam, Blockchain ve kripto para birimi topluluklarının “şaşırtıcı” yükselişini kutladı.

Her Şeye Güvenilen Bir Teknoloji

ConsenSys tarafından yayınlanan yeni bir videoda Lubin, Blockchain’i diğer her şeye güvenilen teknoloji olarak adlandırıyor. Lubin, Blockchain teknolojisini “yeni güven altyapısı” olarak gördüğünü belirterek:

“Farklı sektörlerde güven sağlamak için aracılara güvenmek yerine, farklı endüstrilerde içerik yaratıcıları, hizmet sağlayıcıları veya kaynak sağlayıcıları tüketicileriyle doğrudan erişebilir ve etkileşime girebilir.”

Lubin, “Kripto para ve Blockchain teknolojisinin işbirliğinden önce finans endüstrisi Blockchain’e aracısızlaşma için bir araç olarak baktı.” dedi. Lubin, finansal dünyanın da dağıtılmış muhasebe teknolojisinin [DLT] varlık göstereceğini ve kripto para birimleri, kripto hisse senetleri, kripto bonoları ve varlık destekli token’lar gibi dijital varlıkların yaratılmasına yol açacağının farkında olduğunu da sözlerine ekledi.

Bankaların paylaşılan veri depoları oluşturmak için dahili olarak Blockchain’e baktıklarını da belirtti. Bu ilk ilgi, onları kripto varlıklarına girmeye ve Goldman Sachs ve Barclays’in ima ettiği gibi onlar için bir ticaret masası oluşturmalarına yöneltmeye teşvik etti.

Özellikle tüketicileriyle doğrudan temas halinde olan gazetecilik ve müzik endüstrisindeki içerik yaratıcıları DLT sisteminden faydalanacaklar. Aracıların atlanması ve içeriğin doğrudan yüklenmesi, yaratıcısının portalında 1.000’den fazla sanatçıya ve belirli içerikleri için kendi benzersiz kullanım politikalarına sahip olan Uju Music platformu tarafından uygulanıyor.

Lubin, tüm endüstrinin değerinin yüzde 70’ini alan büyük plak şirketlerinin “Ethereum platformundaki akıllı sözleşmeler” ile değiştirilebileceği görüşünde. Akıllı sözleşmeler, organizatörler, idareciler ve yazarlar gibi aracıların sürece katılmasına izin verecek. Ancak, içerik yaratıcılarından otorite seviyesine yükselemeyecekler ve değerden yararlanamayacaklar.

Blockchain ile yönetilebilecek bir diğer endüstri ise gazetecilik. Ethereum kurucu ortağı, mevcut haber sisteminin yalnızca tıklanabilirlik olduğunu belirtti.

ConsenSys, gazeteciler ve okuyucular arasında doğrudan bir ilişki kurmak için merkezi olmayan bir habercilik platformu olan Civil’a 5 milyon dolar yatırım yaptı. Gazetecilik endüstrisindeki bu merkeziyetsizlik etikliğin ve gerçeklerin öne çıkmasına izin verecek ve bu normların dışında faaliyet gösteren medya kuruluşları platformdan başlangıç yapabilir.

Blockchain kripto para endüstrisinin çekirdeğini oluşturuyor, ancak Lubin bunu sadece finans ve teknolojiyi değil aynı zamanda birçok sektörü iyileştirmenin katalizörü olarak görüyor. Daha da önemlisi, Ethereum kurucu ortağı, finansal dünyanın son zamanlardaki Blockchain’in merkeziyetçi olmayan para birimine adım atması olarak benimsendiğine bakıyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner