Yükleniyor...

Bitcoin 6.700 Doları Test Edebilir İddiası!

Bitcoin, 26 Haziran'da 14.

Bitcoin 5

Bitcoin, 26 Haziran’da 14.000 dolara dayanarak 13.900 dolar seviyesine çıkarak son 18 ayın en yüksek seviyesini görmüştü. O zamandan bu yana düşüş trendine giren Bitcoin 10.000 doların altına geriledi ve yayın sırasında 9.510 dolardan işlem görüyordu.

Bitcoin’deki düşüş trendini takiben birçok analist düşüşün daha da devam edeceği yönünde beyanlarda bulunmaya başladı ve bu analistlerin sayısı giderek artıyor.

Twitter’da DonAlt olarak tanınan ve ağırlıklı olarak tutarlı öngörüleriyle bilinen piyasa analisti Bitcoin’in 6.700 dolar seviyesine kadar gerileyebileceğini söyledi.

Analist, bu öngörüde bulunurken 22 Temmuz’daki analizini hatırlattı. O tarihte paylaştığı analizinde Bitcoin’in oluşturduğu bayrak formasyonunu dikkat çeken analist, ilk aşamada Bitcoin’in 8.200 ila 8.700 dolar alanındaki desteğe tutunacağını ve bu seviyede bir alım baskısının oluşmasının umulması gerektiğinin altını çiziyor. DonAlt, belirttiği destek alanında beklenen alım baskısının gelmemesi durumunda Bitcoin’in 6.700 dolara kadar gerileyebileceğini söylüyor.

Bitcoin, son dönemde Facebook’un kripto parası Libra’nın gölgesinde kaldı. Libra üzerinde yoğunlaşan tartışmalardan nasibini alan en büyük kripto para birimi önemli ölçüde değer kaybetti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner