Anasayfa Borsalar Bitfinex ve Tether Davasındaki İlk Duruşmadan Erteleme Kararı Çıktı

Bitfinex ve Tether Davasındaki İlk Duruşmadan Erteleme Kararı Çıktı

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan Bitfinex ve New York Başsavcılığı (NYAG) arasındaki hukuk mücadelesindeki ilk duruşma bugün görüldü.

CoinDesk’in haberine göre, ilk duruşma büyük ölçüde New York Başsavcılığı’nın Bitfinex’e ilişkin soruşturma yetkisine sahip olup olmadığı konusu etrafında döndü. Kripto para borsası hizmet şartlarına göre New York müşterilerine hizmet vermediği ve bundan dolayı davada New York Başsavcılığı’nın yetkili olmadığını iddia etti.

New York Başsavcılığı ise Bitfinex’in iş ilişkilerinin hizmet koşullarını ihlal eden veya etmeyen kullanıcı meselesinin ötesine geçtiğini öne sürerek aksini savundu.

Davayı bugünkü duruşmada sonuçlandırmayı düşünen New York Yüksek Mahkemesi yargıcı Joel M. Cohen, bir karar vermek yerine 90 gün uzatma kararı verdi. Şimdi bir sonraki duruşma için yeni bir tarih belirlenecek ve ikinci duruşma bu tarihte görülecek.

En güncel gelişmeleri Telegram grubumuzdan, Twitter hesabımızdan veya Facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik'te yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Buradaki yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır.

Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapan, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı seven, araştırmacı, teknoloji aşığı Mekatronik Mühendisi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Haftanın Öne Çıkan Başlıkları