Yükleniyor...

Bitcoin Aktif Adres Sayısı, XRP’den 140 Kat Fazla

Bitcoin, XRP'den günlük 140 kat daha fazla aktif adrese sahip.

bitcoin aktif adres sayısı

Bitcoin, XRP’den günlük 140 kat daha fazla aktif adrese sahip. Bununla beraber Ethereum’u ise 2’ye katlıyor.

Bitcoin (BTC), en iyi kripto para birimleri arasında popülerlik yarışmasına liderlik etmeye devam ediyor ancak içinde gerçek para olan hesap sayısında Ethereum’un gerisinde kalıyor. Analist firması Glassnode‘den elde edilen verilere göre, Bitcoin, Ethereum’dan 2 kat, Litecoin’den (LTC) 11 kat ve Ripple’dan (XRP) 140 kat daha fazla aktif adres sayısına sahip.

Bitcoin Daha Hızlı Büyüyor

Her gün oluşturulan yeni Bitcoin adreslerinin sayısı, Ethereum’un neredeyse beş katı. Yeni Bitcoin adresleri, halving sonrasında 24 saat içinde 470 bin artarken, bu sayı Ethereum’da 90 binde kaldı. 0.1 BTC’den fazla ve 1 BTC’den fazla olan adreslerin sayısı da sırasıyla 3.053.970 ve 815.698’ye ulaştı.

Gerçek Büyüme mi?

Ancak, var olan toplam BTC adresi sayısının yüzde 95’i -626 milyonu- boş. Bu, ağın gerçek büyümesinin durumunu sorgulatmaktadır.

2017/2018 boğa koşusunun ardından milyonlarca Bitcoin adresi birden çok kez sıfırlandı, ancak pozitif bakiyeye sahip Ethereum adreslerinin sayısı istikrarlı bir şekilde artmaya devam etti. Şubat 2019’dan bu yana, Ethereum ‘sıfır olmayan’ adreslerin sayısında Bitcoin’i geride bıraktı ve şu anda Bitcoin’den yaklaşık 10 milyon daha fazla.

BTC ve Ethereum’daki sıfır olmayan cüzdanların aktif cüzdan sayısı sırasıyla yüzde 3 ve yüzde 0.8’dir. Ethereum’un içinde milyonlarca daha fazla adres olması ve Bitcoin’in aktif adreslerinin sadece üçte biri olması küçük hodl’ların ve ağ kullanıcılarının Ethereum’a yatırım yapmaya daha meyilli olduğunu, büyük hodl’lar ve tüccarların Bitcoin’e yatırım yapma olasılığının daha yüksek olduğunu gösteriyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner