Yükleniyor...

“Bitcoin Alacağım” Diyerek 346 Bin TL Topladı

İstanbul Maltepe’de çarşı ve mahalle bekçiliği yapan O.

employee fraud

İstanbul Maltepe’de çarşı ve mahalle bekçiliği yapan O.G., iddialara göre mesai arkadaşlarından “Bitcoin alıp sizi zengin edeceğim”, “Annemin tedavi masrafları için para lazım” ifadeleri ile borç istedi. Hürriyet gazetesinin haberine göre, O.G.’ye arkadaşlarından T.Y. 150 bin TL, R.I. 96 bin TL, Ö.F.S. 35 bin TL, C.O. 30 bin TL, E.A. 30 bin TL ve H.K. 5 bin 500 TL verdi.

Görevinden İstifa Etti, Kayıplara Karıştı

O.G. bu şekilde arkadaşlarından 346 bin 500 TL borç almış oldu. Fakat borcunu aylar geçmesine rağmen ödemedi. Daha sonra koronavirüs testinin pozitif çıkmasıyla beraber rapor alan O.G. arkadaşlarının telefonlarına  da dönmemeye başladı. Daha sonra dolandırıldıklarını anlayan 6 gece bekçisi, 9 Mayıs tarihinde O.G.’den şikayetçi oldu. O.G. bunun üzerine görevinden istifa etti, telefonunu kapattı ve ortalıktan kayboldu. Şikayet üzerine O.G. için yakalanma emri çıkartıldı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner