Anasayfa Bitcoin Haberleri "Bitcoin, Altın, Gümüş- Bunlara Şu An Yatırım Yapmayın"

“Bitcoin, Altın, Gümüş- Bunlara Şu An Yatırım Yapmayın”

ABONE OL:google-news

Son dönemdeki düşüşü göz önüne almazsak; Bitcoin ve diğer kripto para birimleri, son 2 ay içinde oldukça iyi performans gösterdi.

Bitcoin Mart ayındaki en düşük seviye olan 3.700 dolardan, yaklaşık %170’lik bir kazançla 10.100 dolara kadar yükseldi. Böylece Bitcoin diğer yerleşik varlık sınıflarından daha iyi performans göstermiş oldu.

Bu halde, hem perakende hem de kurumsal yatırımcıların Bitcoin pazarıyla ilgisindeki artış şaşırtıcı olmasa gerek.

Ancak CNBC’nin aktardığına göre; önde gelen bir varlık yöneticisi, Bitcoin yatırımının şu anda kötü bir fikir olduğunu savunuyor.

Varlık Danışmanı, Bitcoin Konusunda Tereddütlü

Bitcoin talebi için giderek artan temel faktörler vardır, ancak Yaratıcı Planlama Baş Yatırım Sorumlusu Peter Mallouk, BTC’nin bir yatırım olarak ne kadar etkin olduğunu kestiremiyor.

CNBC’ye röportaj veren yatırımcı; Bitcoin, altın ve gümüş gibi spekülatif varlıkların şu anda -COVID-19’un hakim olduğu bir dünyada- akıllıca yatırımlar olmadığını belirtti.

“Şirketleriniz hiçbir yere gitmiyor, yarı yarıya satış yapıyoruz. Güçlü yatırımlar bile yarı yarıya satılırken, spekülatif dünyaya girmeye gerek yok.”

Mallouk ayrıca, devam eden durum nedeniyle hisse senetlerinin daha iyi bir yatırım olduğunu düşünüyor.

Mallouk CNBC ile daha önce yaptığı röportajında da “kripto para birimlerinin çökeceğini göreceğiz.” diye iddialı bir çıkış yapmıştı. Varlık danışmanı hisse senetleri, tahviller ve gayrimenkullerin daha iyi yatırımlar olduğunu söylemişti.

Milyarderler Eskisi Gibi Değil

Birçok kişi Bitcoin’in spekülatif bir yatırım olduğu konusunda hemfikir, ancak bazı milyarderler BTC’yi portföyünde potansiyel bir demirbaş olarak göstermeye başlıyor.

Örneğin, Wall Street’te saygı duyulan bir milyarder hedge fon yöneticisi olan Paul Tudor Jones, bu ay Bitcoin satın alacağını belirtmişti.

BTC’nin şu anki avantajları şunlardır: 1) BTC 1970’lerin enflasyonundan önceki altın niteliğindedir 2) Bitcoin, önemli olduğu düşünülen tek kripto para birimidir ve 3) İtibari paraların baskısı sürerken, Bitcoin’in arzı onlara nazaran daha azdır.

Bu iş sadece Jones ile bitmiyor. Bir endüstri holdingi olan Digital Currency Group’un genel müdürü ve kurucusu Barry Silbert, çok sayıda Wall Street kurdunun Bitcoin talebi olduğunu iddia etti.

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyoruz.
Türkan Babacan
Türkan Babacanhttps://www.coinkolik.com
Uzun yıllardır İngilizce dilinde çevirmenlik, tercümanlık, bakanlıklarda proje danışmanlıkları yapan Türkan, aynı zamanda iyi düzeyde İspanyolca da bilmektedir. Hukuk fakültesi mezunu olan Türkan; çok yönlü olmayı sevmekte, bir süredir de kripto para birimleri alanında uzmanlaşmaya çalışmaktadır. Bu disiplinleri birleştirerek bilişim hukuku üzerine bir yüksek lisans eğitimi hedeflemektedir.

Bizi Takip Edin

968BeğenenlerBeğen
723TakipçilerTakip Et
25,057TakipçilerTakip Et
879AbonelerAbone

Öne Çıkan Başlıklar