Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) Fiyat Düşüşü Ayı Piyasası Habercisi mi?

Bitcoin (BTC) fiyatı, 9 bin 800 dolar seviyesinin güçlü bir şekilde reddedilmesinin ardından 21 Mayıs'ta 8 bin 900 dolara kadar düştü.

btc 1

Bitcoin (BTC) fiyatı, 9 bin 800 dolar seviyesinin güçlü bir şekilde reddedilmesinin ardından 21 Mayıs’ta 8 bin 900 dolara kadar düştü. Yatırımcılar, BTC’nin 9 bin 200 dolarlık destek seviyesinden ayrılmasının yenilenen bir düşüş trendine yol açabileceğini söylüyor. CoinMarketCap verilerine göre BTC, yazının yazıldığı sırada 9 bin 92 dolardan işlem görüyordu.

Yakın vadede, trader’lar genellikle Bitcoin pazarında bir düzeltmenin gerçekleşmesini bekliyor. Hemen hemen her makro eğilim çizgisi, göstergesi ve momentum osilatörü yakın bir düzeltmeyi işaret eder. Bitcoin’in fiyatı başlangıçta 9 bin 200 doların altına düştüğünde, genellikle kilit bir dönüm noktası olan anahtar Bollinger Band çizgisinin altına düştü. Bir yükseliş eğilimi sürüyorsa, bir varlığın orta Bollinger Band çizgisinde toparlanması bekleniyor. Ancak, Bitcoin hızlı bir şekilde 8 bin 900 dolara düştü. Bu nedenle, Bollinger Bandının alt ucuna, yanı 8 bin dolarlık bir alana düşme riski de var.

BTC Daha da Düşebilir

Bitcoin tüccarı Jonny Moe’e göre, Bitcoin fiyatı 12 Mart’a kadar uzanan başka bir trend çizgisinin altına düşme riskiyle karşı karşıya. Mart ayının ikinci haftasından bu yana, Bitcoin’in fiyatı 3 bin 600 dolardan 10 bin doların üzerine çıktı. 9 bin 800 dolar ile 9 bin 900 dolar aralığını destek olarak geri getiremedikten sonra BTC, yükselen kanalın altındaki derin bir geri çekilmeye açık hale geldi. Bitcoin’in fiyatı 9 bin doların altına düşerse, Moe 6 bin 500 dolar ile 7 bin 300 dolar aralığının Bitcoin için bir sonraki destek seviyesi olacağını söyledi. Geçen hafta başında 7 bin 700 dolara düşmeyi öngören Bitcoin tüccarı TraderXO, BTC’nin 8 bin doların altına doğru hızlı bir düzeltme yaşayabileceği riski olduğunu ifade etti.

Mevcut Seviyede Düşüş Yaşanabilir

Kripto para piyasasında birçok üst düzey yatırımcının düşüş eğilimini destekleyen iki ana neden var. 7 bin 700 ila 9 bin dolar arasında destek eksikliği ve BTC’nin 10 bin 500 doların üzerine yükselmesi beklentisi. Bitcoin, 7 bin 700 dolardan 10 bin dolara yükseldiğinde küçük bir geri çekilme gördü. Bu durum BTC’nin o andaki momentumunun gücünü gösterirken, BTC’yi büyük bir düşüşe karşı savunmasız hale getirdi.

10 bin 500 doların üzerindeki direnç eksikliği, BTC’nin 10 bin doların üzerine çıkmasını önleyen bir faktör olarak kabul edilmektedir.

12 bin 500 ve 14 bin dolar gibi büyük seviyelere ulaştırma ihtimali olan 10 bin 500 doların üzerinde direnç oldukça az. Ancak 10 bin – 10 bin 500 dolar arasında güçlü bir genel direnç bulunuyor.

Nisan ayında finansal riskten korunma fonu yöneticisi Mark Dow, BTC’nin fiyatı 6 bin doların altında bile olsa kısa pozisyonun uygun olduğunu söyledi. Dow şunları söyledi:

“Grafikteki Bitcoin, büyük bir genel dirençle karşı karşıya. Bu şema bir ders niteliğinde.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner