Yükleniyor...

Bitcoin Altının Yerini Aldığında Fiyatı 350.000 Dolar Olacak

Son haftalarda Bitcoin fiyatının yükselmesiyle birlikte kripto para piyasasına olan ilgi bir kez daha arttı.

Bitcoin ve Altın

Son haftalarda Bitcoin fiyatının yükselmesiyle birlikte kripto para piyasasına olan ilgi bir kez daha arttı. Bununla birlikte, Grayscale Investments’in “Drop Gold, Buy Bitcoin” televizyon reklam kampanyası sayesinde Bitcoin’den “dijital altın” olarak söz edenlerin sayısı her geçen gün artıyor.

Altın dünya genelinde kullanılan ilk değer transferi aracı ve bugün bile bir ekonomik kriz sırasında koruma sağlayan bir değer deposu olarak görülüyor. İçinde bulunduğumuz dijital çağın altını ise şüphesiz Bitcoin ve fiziksel altının yerini aldığında Bitcoin fiyatı 350.000 dolar veya daha fazla olacak.

Analist: Altından Bitcoin’e Geçiş Kaçınılmaz

Bitcoin ve altın, bir para birimi, zenginlik transferi, değer deposu gibi birçok benzerliği paylaşıyor ve her ikisinde de her ne kadar yöntemi farklı olsa da madencilik var ve bu göreceli kıtlığa neden oluyor. Bu kıtlık iki varlık arasındaki farkların görülmeye başladığı yer.

Bitcoin, 21 milyon BTC ile sınırlı, ancak potansiyel olarak sınırsız altın kaynağı bulunuyor. Dijital temelli bir varlığa kıyasla fiziksel olan altının fizikselliği hem avantaj hem de dezavantaj. Fizikselliği onu mücevher ve diğer gösterişli materyaller için ideal kılarken, bu yönü onun kolayca aktarılmasını ve saklanmasını zorlaştırıyor. Öte yandan Bitcoin’in saklanması ve aktarılması son derece kolaydır. Öyle ki, birkaç tıklama ile saniyeler içinde gönderilebilir.

Bitcoin’in günümüz dijital çağındaki faydaları altın gibi eskimiş bir varlıktan daha ağır basıyor. Bir analist, Bitcoin’in altının yerini almasının kaçınılmaz son olacağını görüşünde.

https://twitter.com/Rhythmtrader/status/1133432395120742402

Altının Yerici Alacak Bitcoin’in Fiyatı 350.000 Dolar Olacak

Analist, altının yerini alacak olan Bitcoin’in fiyatının 350.000 dolar olacağını belirtiyor. Bunu ise altının toplam piyasa değerinin 7.5 trilyon dolar olmasına bağlıyor. Şu sıralar 8.600 dolar ila 8.800 dolar arasında gidip gelen Bitcoin’in toplam piyasa değeri ise 155 milyar dolara yakın. Bitcoin, altının yerini alması durumunda toplam piyasa değeri ütopik düzeyde, yüzde 4 milyondan fazla artmış olacak.

Bitcoin’in altına kıyasla sahip olduğu avantajlar ve dijital çağda yaşadığımız gerçeği göz önüne alındığında öncü kripto para biriminin altının yerini alması hayal değil.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner