Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Analizler Analist: Parabolik Hareket Olursa Bitcoin 2021 Sonunda En Az 60.000 Dolar

Analist: Parabolik Hareket Olursa Bitcoin 2021 Sonunda En Az 60.000 Dolar

ABONE OL:google-news

Bitcoin’in (BTC) geçtiğimiz hafta Pazar günü güçlü bir şekilde yükselerek 8.500 doların üstüne oturması kripto para piyasasının hareketlenmesini sağladı. Şu sıralar uzmanlar, analistler ve trader’lar Bitcoin’in bir sonraki hedefin neresi olduğunu tartışmakla meşguller. Bu tartışmaya dahil olan analistlerden birisi de Twitter’daki CryptoDunhill.

CryptoDunhill, Bitcoin’de dirençleri bir bir yıkılarak geçildiğini ve 5.800 dolar seviyesine güzel olsa da yeterli olmayan bir hacimle gelindiğini, ancak sonrasında aranan hacimle bir yükselişin gerçekleştiğini belirtiyor.

Bitcoin Fiyat Analizi - 1

Aylık grafikte yüksek bir hacim olmadığını söyleyen CryptoDunhill, yine de görünen hacmin satış baskının azaldığını gösterdiğini ve bu hacim sayesinde sert bir düzeltme olmadan pump üstüne pump görüldüğünün altını çiziyor.

Bitcoin Fiyat Analizi - 2

Son dönemde Bitcoin fiyatının parabolik bir şekilde hareket edeceği tartışmaları üzerine ise çekimser konuşan analist, farklı ve güvenmesi daha karmaşık şekiller ile bu yükselişin gerçekleşebileceğini dile getiriyor. Analist, parabolik bir hareketin olması durumunda ise 2021 yılının sonunda Bitcoin fiyatının en az 60.000 dolar olacağını öngörüyor.

Bitcoin Fiyat Analizi - 3

Yaz döneminde Bitcoin fiyatında bir düzeltme beklediğini aktaran analist, düzeltme sonrası Bitcoin’in 5.800 – 6.200 dolardan dönmesinin olumlu bir sinyal olacağını ve yatırımcısının yüzünü güldürecek seviyelere gelebileceğini belirtiyor.

200.000 Dolardan Aşağı Olmayacak

Malumunuz 2020 yılının Mayıs ayında Bitcoin’de yarılanma (halving) olacak ve madencilik blok ödülü yüzde 50 düşürülecek. Bir sonraki yarılanma ise 2024’te gerçekleşecek. 2024’teki yarılanmayı ele alan analist, 2021’in çok sert yükselişlere gebe olmayacağını düşündüğünü belirterek, 2024-2025’te Bitcoin’in 200.000 dolardan daha aşağı bir fiyatta olmayacağı tahmininde bulunuyor.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Ömer Ergin
Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Coinkolik.com Yayın Koordinatörü olan Ömer Ergin, 1993 yılında Konya'da doğmuştur. KTO Karatay Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği mezunu olan Ömer, Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapmakta, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı sevmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar