Yükleniyor...

Bitcoin Hash Rate’i Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Doğru Gidiyor

Blockchain.

Bitcoin Hash Rate BTC

Blockchain.com’un verilerine göre, Bitcoin hash rate’i tüm zamanların en yüksek seviyesine doğru gidiyor. 29 Mayıs Çarşamba günü Bitcoin hash rate’i saniyede 58 milyon terahashes’a ulaştı.

Bitcoin Hash Rate

Hash rate’in etkileyici performansı fiyatla birlikte hareket ediyor. 2018’in Aralık ayında oldukça düşük seviyelere gerileyen hash rate ile birlikte fiyat 3.100 dolara kadar düşmüştü. Yılın başından itibaren yükselişe geçen fiyatla birlikte hash rate’de yükselişe geçti. Şu sıralar Bitcoin 9.000 dolar seviyesini zorluyor.

Hash rate, Bitcoin ve altcoin’ler için ayırt edici bir faktör. Yüksek hash rate’e sahip Bitcoin kendisini kötü niyetli kişi veya kişilerden etkin bir şekilde koruyabiliyorken, Bitcoin Cash gibi düşük hash rate’e sahip altcoin’ler yüzde 51 saldırısı ile karşı karşıya.

Hash rate’in yanısıra, Bitcoin ağındaki günlük onaylanmış işlemlerin sayısına bağlı olarak Blockchain’deki ekonomik aktivite de sürekli yükseliş gösteriyor. Bitcoin’in ekonomik etkinliğinde şu anda fiyatın 20.000 doları gördüğü 2017’nin Aralık ayındaki seviyeden daha yüksek.

Bitcoin Blockchain Ortalama Blok Boyutu

Blockchain.com, hash oranı ve onaylanmış işlemlerin yanısıra blok büyüklüğünün de arttığı gösteriyor. Bugün, Bitcoin ağı her biri yaklaşık 1.25 MB’lık bloklar üretiyordu. Geçen yılın Şubat ayından içinde bulunduğumuz döneme kadar madenciliği yapılan en büyük bloğun boyutu ise 1.305 MB.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner