Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) Alev Alev! Bitcoin (BTC) Fiyatı 9.000 Doları Aştı!

Geçtiğimiz hafta Pazar günü görülen güçlü yükselişle 8.

Bitcoin BTC 1

Geçtiğimiz hafta Pazar günü görülen güçlü yükselişle 8.500 doların üstüne oturan ve o günden bu yana 8.600 dolar ile 8.900 dolar arasında konsolide olan Bitcoin yeniden yükselişe geçti.

Bitcoin fiyatı kısa süre önce yüzde 3’den fazla değer kazanarak 9.000 doları aştı, ancak gelen satış baskısıyla bu noktada tutunamayarak 8.700 dolara kadar geriledi.

Bitcoin BTC Fiyatı

Piyasanın yakından tanıdığı birçok ünlü analist Bitcoin fiyatı için 9.000 doların 10.000 dolar ve daha üst noktalar için kritik bir direnç noktası olduğunu dile getiriyor. Bitcoin’in 9.000 dolar direncini kırması, kripto para biriminin kısa vadede 10.000 dolar ve hatta daha yüksek seviyeleri görebilmesi için şart.

Bu kısa süreli yükseliş ve ardından gelen düşüş Bitcoin’in 9.000 doları kırmak için henüz hazır olmadığını göstermiş oldu. Yine de eğilimin yukarı yönlü olduğu çok açık ve yakın zaman için bu seviye yeniden test edilebilir.

Bitcoin’de görülen kısa süreli son yükselişle kripto para piyasasının tamamı yeşile büründü ve yükselişe geçti. En büyük altcoin Ethereum (ETH) kısa vadede 300 dolar olan hedefine ulaşmak için 290 dolara yükseldi. İkinci en büyük altcoin olan Ripple (XRP) ise kısa vadede 0,50 dolara olan yolculuğunda emin adımlarla ilerlediğini göstererek 0,469105 dolara kadar geldi.

Kripto para piyasasındaki bu son ani ve kısa süreli yükselişle toplam piyasa değeri 286.5 milyar dolara kadar yükseldi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner