Yükleniyor...

Dünyanın Süper Zenginlerden Biri Dolaşımdaki Bitcoin’in (BTC) %25’ini Almak İstiyor!

Eleesa Dadiani, geçtiğimiz yıl sanat eserlerini Bitcoin ve diğer kripto para birimleri karşılığında müzayede ile satmak için Ethereum Blockchain'i kullanan Maecenas'ı kurdu.

Milyarder Süper Zengin Bitcoin BTC

Eleesa Dadiani, geçtiğimiz yıl sanat eserlerini Bitcoin ve diğer kripto para birimleri karşılığında müzayede ile satmak için Ethereum Blockchain’i kullanan Maecenas’ı kurdu.  Maecenas’ın kripto para karşılığı satışını yaptığı ilk sanat eseri Andy Warhol’un 14 Small Electric Chairs’ı (14 Küçük Elektrikli Sandalye) oldu. Müzayede ile yüz kişi sanat eserinin yüzde 49’luk mülkiyetini satın aldı.

Şimdi Dadiani, zengin müşterileri için eşeler arası dijital varlık alım satım platformu olan Dadiani Syndicate girişimini başlatma hazırlığı yapıyor. Dadiani’ye göre, müşterilerinden biri dudak uçuklatan bir istekle geldi. İsmi açıklanmayan, ancak dünyanın süper zengin isimlerinden olduğu belirtilen müşteri, Dadiani’ye dolaşımdaki Bitcoin arzının yüzde 25’ini satın almak istediğini söyledi.

CoinMarketCap’e göre, dolaşımdaki Bitcoin (BTC) miktarı şu anda 17.731.812 ve yüzde 25’i 38.5 milyar dolara eşit olan 4.432.953 BTC’ye karşılık geliyor.

Müşterileri için alabildiği kadar Bitcoin almaya çalıştığını söyleyen Dadiani, Bitcoin fiyatının yükselmemesi için tezgah üstü piyasalardan alım yaptığını söylüyor. Buna karşın, eToro’nun kıdemli piyasa analisti Mati Greenspan, tezgah üstü piyasalardan yapılan yüksek ölçekli alımların Bitcoin fiyatı üzerinde belirgin bir etkisinin olacağını söylüyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x