Yükleniyor...

Eski Hedge Fon Yöneticisi Tekrar Konuştu: Bitcoin 1 Milyon Dolar Olacak Ama…

Eski hedge fon yöneticisi ve kitapları en çok satan yazarlardan James Altucher, Bitcoin'in fiyatının 1 milyon dolara ulaşacağı yönündeki tahminin arkasında duruyor.

Bitcoin Fiyat Tahminleri

Eski hedge fon yöneticisi ve kitapları en çok satan yazarlardan James Altucher, Bitcoin’in fiyatının 1 milyon dolara ulaşacağı yönündeki tahminin arkasında duruyor. Ancak, bu sefer zamanlamasını değiştirdi.

James Altucher: Bitcoin 1 Milyon Dolar Olacak

Altucher, 2017 yılında Bitcoin’in 2020 yılında 1 milyon dolara ulaşacağını söylemişti. Ona göre, bu öngörüsünün gerçekleşmesi için varlıklı yatırımcıların Bitcoin almaları da gerekiyordu çünkü benimsenme oranı arttıkça bu zaten gerçekleşecek. Ayrıca, Bitcoin’in toplam arz miktarının önceden belirlenmiş olması ve 21 milyonla sınırlandırılmış olması artan taleple öncü kripto para biriminin değerli hale gelmesi son derece kolay olacak.

Şimdi 2020 yılından altı ay uzaktayız ve Altucher öngörüsü hakkında tekrar konuştu. Hala Bitcoin’in 1 milyon dolara ulaşacağını düşünüyor ama bunun için gereken şartları değiştirdi. Eski riskten korunma fonu yöneticisi Bitcoin’in geleneksel kağıt para biriminin yerine geçmesi durumunda bunun mümkün olacağını ifade etti. Altucher şunları söyledi:

Dışarıda ne kadar kağıt para var… Dünyada yaklaşık 200 yüz trilyon dolar ve sadece 200 milyar dolarlık kripto para birimi var. Bu yüzden buradan yüzde 100.000 oranı geliyor. Bu Bitcoin fiyatının 8 milyon dolara ulaşabileceği demek. Eğer durum bu hale gelirse nihayetinde Bitcoin için 1 milyon dolar mümkün diyorum.

Eğer, Bitcoin, kağıt paranın yerine geçecek olursa fiyatının uçacağı kesin, ancak buradaki “eğer” çok büyük ve bunun gerçekleşmesinin önünde uzun bir yol var.

Bitcoin’in Fiyatına İlişkin Diğer Tahminler

Mayıs ayı Bitcoin fiyatı için oldukça iyi bir ay oldu. Bu ivme birçok insanın kripto para piyasasına giriş yapmasına ve birçok uzmanın yeni fiyat öngörüsünde bulunmasını sağladı.

Bu ayın başında, Keizer Repor programının sunucusu ve Bitcoin savunucusu olan Max Keizer, temellerin yanı sıra merkez bankalarının para politikalarının da Bitcoin’deki yükselişe katkıda bulunduğunu belirtti. Kripto para biriminin 100.000 dolara çıktığı yönündeki öngörüsünü yineledi.

Bitcoin ile ilgili en büyük olaylardan biri de 2020’nin Mayıs ayında gerçekleşecek olan yarılanma. Ünlü Bitcoin piyasası analisti PlanB kısa süre önce, 2020’de veya 2021’de Bitcoin fiyatını 55.000 dolar bandında gösteren ilginç bir grafik paylaştı.

Bitcoin fiyatına ilişkin tahminler her ne olursa olsun, bu tahminlerin çoğunun gerçekleşmeme ihtimali olduğuna dikkat etmek gerekiyor. Bu nedenle yatırım stratejinizi öngörüler ve tahminlerden ziyade, sağlam temellere ve bilinçli kararlara dayandırmalısınız.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner