Anasayfa Bitcoin (BTC) Bitcoin Artık Sigorta Tasarruf Fonları için Kullanılabilecek!

Bitcoin Artık Sigorta Tasarruf Fonları için Kullanılabilecek!

18 aylık istişarelerinden ardından Fransız Parlamentosu’ndan beklenen karar çıktı. Fransız Parlamentosu, sigortacıların sigorta tasarruf fonları için Bitcoin’i kullanmalarına izin veren ikili bir hüküm olan Pact Act’ı kabul etmeye karar verdi.

Emmanuel Macron’un partisi La République En Marche’ın yardımcısı ve bütçe müdürü olan Joel GiraudJoel Giraud, “Bu Pact Act’ın ana amacı değildi, ancak sigorta şirketleri kripto varlıklarına dayalı ürünler sunabilecekler. Özel fonlar aracılığıyla bunu başarabilecekler.” dedi.

Yeni uygulama ile Fransa’daki sigorta şirketleri, yatırım miktarı üzerinde herhangi bir sınırlama olmaksızın Bitcoin gibi kripto para birimlerine yatırım yapabilecekler.

FXStreet’e göre, bu iki kanunun sigortacıların uzman profesyonel fonlar aracılığıyla kripto paralara yatırım yapmalarını ve kripto paralı hayat sigortası politikaları sunmalarını sağlıyor. Yeni kanun aynı zamanda profesyonel sermaye yatırım fonlarını da etkileyecek.

Tasarı, yeni bir inovasyon fonu için para toplamak amacıyla devletin havaalanları grubu ADP’deki hisselerinin satışı da dahil olmak üzere özelleştirme sürecini hedefliyor.

Mart ayının başında, Ulusal Meclis Finans Komitesi başkanı Eric Woerth, Monero (XMR) ve ZCash (ZEC) gibi gizlilik odaklı kripto para birimlerinin yasaklanmasını önermişti.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için bizi Twitter’da ve Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram grubumuza katılın!

Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapan, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı seven, araştırmacı, teknoloji aşığı Mekatronik Mühendisi.

Yorum Yapın

Haftanın Öne Çıkan Başlıkları

Anlık Piyasa Verileri

-
62,850.7211.05%