Yükleniyor...

Bitcoin Yükseldikçe Google Aramaları da Artıyor

Piyasa duyarlılığını ve genel ilgiyi ölçmek için kullanılabilecek çeşitli ölçümler var, Google aramaları da bunlardan birisi.

bitcoin google aramaları scaled

Piyasa duyarlılığını ve genel ilgiyi ölçmek için kullanılabilecek çeşitli ölçümler var, Google aramaları da bunlardan birisi. Kripto para birimleri genellikle durgun bir piyasaya girdiği zaman, ilgiyi üzerlerinde toplayamıyor. Bu da arama motoru verilerine de yansıyor. Sadece Bitcoin tekrar yükselmeye başladığında ve özellikle 10 bin doları aştığında insanlar tekrar dikkat kesilmeye başlıyor.

Google arama trendlerine göz atmak, kamunun Bitcoin ve kripto para birimlerine ne kadar ilgi olduğunu ve FOMO’nun başka bir turuna neden olup olamayacağını gösteriyor.

Google ile Bitcoin Aramaları Arttı

Google’da Bitcoin aramaları geçen hafta boyunca yüzde 33 oranında arttı. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, aramalardaki zirveler, BTC fiyatındaki, birincisi Aralık 2017’de ve ikincisi Haziran 2019’da iki zirveye denk geliyor. Bu yılın başından bu yana, aramalar küresel olarak yüzde 37 civarında arttı.

Varlık zirve yaptıktan sonra insanların Bitcoin’i aratmaya başladığı rahatlıkla görülebiliyor. Daha ilginci Google ile “bitcoin halving” araması, etkinlik yaklaştıkça daha da artmaya başlaması. Etkinlik şimdi sadece 90 gün uzaklıkta ve varlığın son kazanımlarının ardından ilgi yükselişe geçti. Arama kalıpları genel ilgiyi ve FOMO’nun olup olmadığını gösterebilir. Bu durum, Aralık 2017’deki destansı dalgalanma sırasında olduğu gibi fiyatları daha da yükseltebilir.

Ethereum Aramaları

Yedi haftalık devasa bir ralliye sahip olan Ethereum’da da fiyatların 200 doları aşması nedeniyle Google aramalarında bir artış söz konusu. Artış bu ayın başında başladı ve fiyatlar uzun vadeli destek seviyesinden çekildi ve kripto para birimi geçen hafta 230 dolara yükseldi. Geçen hafta Google XRP aramalarında da küçük bir artış oldu ancak o zamandan bu yana azalmaya başladı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner