Yükleniyor...

Elindeki Bitcoin’leri (BTC) Değerinde Satmayan ABD Yönetiminin Kaybı 1.7 Milyar Dolar

ABD yönetiminin Bitcoin (BTC) ve diğer kripto paralara karşı duyarsız kalmasının faturası giderek kabarıklaşıyor.

ABD Bitcoin BTC

ABD yönetiminin Bitcoin (BTC) ve diğer kripto paralara karşı duyarsız kalmasının faturası giderek kabarıklaşıyor. Ülkedeki kolluk kuvvetlerinin birden fazla operasyonla ele geçirdiği 185 bin 230 BTC’nin değeri 1.8 milyar doları geçmiş olsa da satışı yapılan bu BTC’lerden elde edilen gelir yalnızca 150 milyon dolar.

ABD’li yetkililer, ay boyunca devam edecek olan 3 bin 813 BTC’ye yönelik bir açık artırma da dahil olmak üzere 2014’den bu yanaki ceza soruşturmaları kapsamında 185 bin 230 BTC ele geçirdi. ABD Adalet Bakanlığı’nın yetki alanı altında hizmet veren bir ABD federal kolluk kuvveti organizasyonu olan United States Marshals Service tarafından yapılan açık artırmalarda bu BTC’lerin satışı yapılıyor. Şimdiye kadar satışı yapılan BTC’lerin yakın zaman önce Bitcoin’in 10 bin doları geçtiği dönemde değerinde satıldığı düşünüldüğünde 1.85 milyar dolar gibi bir rakam ortaya çıkıyor.

Kripto para meraklısı ve gizlilik savunucusu Jameson Lopp, Marshals Service’ın gerçekleştirdiği açık artırmalar ile sattığı BTC’ler üzerine bir derleme yaptı. Bu derlemeyle düzenlenen açık artırmalarda hiç edilen meblağ gün yüzüne çıkmış oldu. Öyle ki, Marshals Service’ın açık artırma ile her bir BTC’yi ortalama 818 dolara sattığı açık bir şekilde görülüyor.

Bitcoin Açık Artırma

Lopp’un derlemesine göre tüm bu açık artırmalardan elde edilen tutar 150 milyon doların biraz üzerinde. Açık artırmalardan elde edilen 150 milyon dolar, satışı yapılan BTC’lerin gerçek değerinin yanında oldukça düşük kalırken, 1.7 milyar dolarlık kayıp olduğu görülüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner