Yükleniyor...

EOS (EOS) ve Cardano’da (ADA) Golden Cross Heyecanı

Cardano (ADA) grafiğinde oluşumu tamamlanan Golden Cross'un heyecanı yaşanıyor.

Cardano ADA ve EOS

Cardano (ADA) grafiğinde oluşumu tamamlanan Golden Cross’un heyecanı yaşanıyor. Düne göre yüzde 0,79 oranında değer kazanan ADA’nın güçlü bir yükseliş göstergesi olarak görülen Golden Cross’un oluşması sonrası büyük bir sıçrama yapması bekleniyor.

ADa için Golden Cross piyasanın önemli bir süreçten geçtiği zamanda geldi. Önemli destekleri test eden kripto paraların çoğunlukta olduğu piyasa şu anda bir geri çekilme döneminden geçiyor. ADA için ilk ve en önemli destek 0,058 dolar ve bu desteğe tutunacak olursa yukarı yönde harekete başlayabilir. Desteğe tutunamaması durumunda ise 0,055 dolardaki destek test edilebilir ve daha büyük düşüşler görülebilir.

Öte yandan 0,037 dolardan yeni yıla giriş yapan ADA, 0,060 dolara kadar yükselerek yüzde 60’tan fazla değer kazandı. Eğer önümüzdeki birkaç gün içinde boğalar beklenen yukarı yönlü hareketi yapabilirlerse en büyük 11. kripto para için yeni bir ralli başlayabilir ve bu ralliyle 2019’un en yüksek seviyesi olan 0,095 dolar ilk hedef olabilir.

ADA ve EOS

Golden Cross’un oluştuğu bir diğer kripto para birimi ise EOS (EOS). EOS grafiğinde de Golden Cross oluşumu gözlendi. “Ethereum Katili” olarak adlandırılan kripto para birimi de yıla iyi başlangıç yapan dijital varlıklar arasında yer alıyor. Son bir buçuk ayda 2,5 dolardan 5 dolar seviyesine kadar yükselen EOS, yazım sırasında 4,90 dolardan işlem görüyor.

Diğer birçok kripto para gibi EOS da desteğin üstünde kalmak için mücadele ediyor. Çoğu kripto paradan farklı olarak EOS boğalarının yukarı yönlü hareketler yapmak için güçlü bir şekilde mücadele verdikleri görülüyor ve oluşan Golden Cross, kripto para biriminin 2019’daki en yüksek seviyesi olan 8 dolara ulaşacağı anlamına geliyor olabilir.

Golden Cross Nedir?

Golden Cross, “Altın Kesişim” anlamına gelen Bitcoin, foreks, altın ve hisse senedi piyasalarında sadece hareketli ortalamalara bakarak yorum yaptığınız bir trend değişimi göstergesidir. En sık kullanılan göstergesi 50 günlük hareketli ortalama ile 200 günlük hareketli ortalamanın kesişmesi olarak yorumlanmaktadır. Piyasadan piyasaya değişmek kaydıyla kullanıcılar bu rakamları fibonacci dizisi ile de güncelleyebilmektedir.

Ayı piyasasından boğa piyasasına geçişi müjdeleyen bir trend dönüşümünü nitelemektedir. 50 günlük hareketli ortalamanın 200 günlük hareketli ortalamayı aşağıdan yukarı doğru kesmesi, sonrasında da orada kalması yükselen piyasaya yani boğa piyasasının başladığını işaret etmektedir. Death Cross’un tam tersi olarak da bilinir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner