Yükleniyor...

Bitcoin’in (BTC) Fiyatı 30 Dakikada 10 Bin Doların Üzerine Çıktı!

En büyük kripto para birimi Bitcoin'in (BTC) fiyatı 30 dakika gibi bir sürede 400 dolar yükselerek CoinMarketCap'in verilerine göre yazım sırasında 10 bin doların üzerinde işlem görüyor.

Bitcoin BTC Haftalık Kapanış

En büyük kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) fiyatı 30 dakika gibi bir sürede 400 dolar yükselerek CoinMarketCap’in verilerine göre yazım sırasında 10 bin doların üzerinde işlem görüyor. Son 24 saatte yüzde 2,66 artışla 10 bin 300 dolara kadar çıkan Bitcoin, 2020’de ikinci kez önemli bir seviye olarak görülen 10 bin doları geçmiş oldu.

Bitcoin

En büyük kripto para en son 9 Şubat’ta 10 bin dolar seviyesini geçmiş ancak gelen kar satışlarıyla bu seviyenin üzerinde tutunamayarak 9 bin 730 dolara kadar gerilemişti.

Fiyattaki ani yükseliş birçok kripto para borsasında fiyat farklılıklarına neden oldu. Öyle ki kimi borsada 10 bin doların altında seyreden Bitcoin’in fiyatı BitMart gibi bazı borsalarda ise 10 bin 300 dolara kadar çıktı.

Quantum Economics’in kurucusu Mati Greenspan, Bitcoin’in fiyatındaki son hareketle ilgili olarak “Yılın başından beri güçlü bir boğa piyasasındayız. Bu son dönüş güçlü momentumun bir başka açık kanıtıdır.” ifadelerini kullandı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner