Yükleniyor...

Bitcoin Balinaları 100.000 BTC’yi Soğuk Cüzdanlara Taşıdı

Bilinmeyen bir cüzdandan bilenmeyen başka bir cüzdan adresine gönderilen 100 binden fazla Bitcoin paniğe neden oldu.

Bitcoin Balinaları 100.000 BTC’yi Soğuk Cüzdanlara Taşıdı

Bilinmeyen bir cüzdandan bilenmeyen başka bir cüzdan adresine gönderilen 100 binden fazla Bitcoin paniğe neden oldu. Uzun süredir 5.800 dolar ile 6.800 dolar arasında konsolide olan BTC’nin yönü merak edilirken harekete geçen 633 milyon dolar (transfer saatine göre hesaplanan miktar) değerindeki BTC’nin satılması ciddi sonuçlar oluşturabilirdi.

Olası bir BTC tasfiyesi Bitcoin yatırımcıları arasında korku oluştururken, transferin arkasında kripto para birimi depolama hizmeti sunan Xapo’nun olduğu ortaya çıktı.

100.000 BTC Hareket Halinde

Olağan dışı kripto para hareketlerini izleyen Whale Alert, 1 Nisan’da muazzam büyüklükte gerçekleşen BTC transfer işlemlerini yakaladı. Yapılan işlem 633 milyon dolarlık 100.000 BTC’yi içeriyordu.

Bu işlemde dikkat çeken diğer bir ayrıntı ise transfer ücretinin maliyetidir. Blockchain.com’dan alınan bilgiye göre, 100.000 BTC, 0,26 dolarlık işlem ücreti ile transfer edildi.

Hong Kong merkezli büyük kripto para birimi depolama şirketi olan Xapo, fon aktarımını gerçekleştirerek transferi tamamladı.

Şirket, 2014 yılında, 20 milyon dolarlık bir yatırım alarak faaliyete geçti. Yatırımcılar arasında Pantera Capital, Rabbit Capital, Fortress Investment Group ve VC Benchmark da bulunuyor. İlk kurulduğundan beri şirket, Bitcoin yatırımcılarına “erişilebilirlik ve güvenlik” sağlayarak “sağlam bir bankacılık alternatifi” oluşturmaya çalışıyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner