Yükleniyor...

Bitcoin Kullanımı İki Yılın En Düşük Seviyesinde: BTC Fiyatında Yön Neresi?

Quantum Economics'in Kurucusu ve CEO'su Mati Greenspan, Bitcoin kullanımının son birkaç günde oldukça azaldığını belirtti.

Bitcoin Kullanımı İki Yılın En Düşük Seviyesinde BTC Fiyatında Aşağı Yönlü Hareket Bekleniyor

Quantum Economics’in Kurucusu ve CEO’su Mati Greenspan, Bitcoin kullanımının son birkaç günde oldukça azaldığını belirtti. Bitcoin’de günde sadece 250 bin işlem gerçekleştiğini söyleyen Greenspan, Aralık 2018’den bu yana en düşük seviyelerin görüldüğünü söyledi.

Quantum Economics’in kurucusu ve CEO’su Mati Greenspan’ın açıkladığı gibi, Bitcoin kullanımı son birkaç gün içinde iki yılın en düşük seviyesine geriledi. Önde gelen kripto para birimi için kısa vadeli tahmin oldukça kötü görünüyor.

Bitcoin (BTC) Kritik Aşamada Konsolide Olmaya Devam Ediyor

Yazım sırasında, Bitcoin fiyatı son 24 saatte %6,9 artış ile 6.600 doların biraz üzerinde işlem görüyor. Önde gelen kripto para biriminin fiyatı, geçtiğimiz hafta boyunca kritik bir bölgede konsolidasyona girdi ve 6.200 dolarlık desteğin üzerinde kalmaya devam ediyor. Bitcoin, fiyatın yıl içinde en düşük seviyelere düştüğü 13 Mart’tan bu yana son derece değişken durumda.

Bitcoin Fiyatı İçin En Kötü Aylardan Biri Sona Eriyor

Mart 2020, küresel salgın sebebiyle Şubat 2018’den bu yana görülmeyen seviyelere gerileyen Bitcoin, en kötü ayı geride bıraktı. Ancak yine de Bitcoin, bu çeyrekte geleneksel finansal piyasalardan daha iyi performans göstermeyi başardı. Koronavirus salgını, finansal piyasaların tüm dünyada çökmesine neden oldu ve ayrıca Bitcoin fiyatı üzerinde önemli bir etkisi oldu. Birçok hükümet teşvik paketlerini açıkladı, ancak koronavirüs yayılmaya devam ettikçe piyasalar bir türlü olumlu bir ivme kazanamadı.

Bitcoin’in Önümüzdeki Haftalarda 5.000 Doların Altına Düşmesi Bekleniyor

Bitcoin her geçen gün geleneksel piyasalarla daha çok benzerlik gösteriyor. 2 milyardan fazla insan şu anda karantina altında olduğu için koronavirüs salgını nedeniyle piyasalar sürekli olarak düşüş gösteriyor. Finans piyasalarının, ufukta bir umut olmadığı için küresel salgının ortasında düşmeye devam etmesi bekleniyor. Şimdiye kadar 900.000’den fazla insanın COVID 19 testi pozitif çıktı ve 40.000’den fazla insan hayatını kaybetti. Tüm bunlar düşünüldüğünde Bitcoin’in yaşananlardan en az etkilenmesi ancak yinede değer kaybetmesi bekleniyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner