Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) Fiyatı İki Yılda 100 Bin Dolara Çıkabilir

Bir sonraki Bitcoin yarılanmasına bir aydan biraz fazla bir süre kaldı.

bitcoin 2 yılda 100 bin dolara çıkabilir

Bir sonraki Bitcoin yarılanmasına bir aydan biraz fazla bir süre kaldı. Halving’in yaklaşmasıyla beraber bir yatırımcı BTC fiyatının iki-üç yılda 100 bin dolara kadar yükselebileceğini tahmin etti.

Bitcoin yazının yazıldığı sırada 7 bin doların altında işlem görmeye devam ederken, son 24 saatte fiyat aniden yüzde 5 yükseldi ve lider kripto para birimi 6 bin 650 seviyesine yükseldi. CoinMarketCap verilerine göre Bitcoin yazının yazıldığı sırada 6 bin 652 dolardan işlem görüyordu.

Geçen yıl, yaklaşık aynı zamanda, Bitcoin yüzde yirmiden fazla fırlamış, birkaç ay içinde ilk kez 5 bin dolara çıkmış ve daha sonra Haziran ayında neredeyse 14 bin dolara ulaşmıştı. Şimdi, BTC halving’i yaklaşmışken bazı tüccarlar kısa vadeli tahminlerde bazıları ise ileriye dönük tahminlerde bulunuyor. Bunlardan biri, halving tamamlandıktan sonra Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek değeri olan 100 bin dolara ulaşması için birkaç yıl gerekebileceğini tahmin ediyor.

TradingView’den ‘Moiseiev_Yurii’ isimli yatırımcı, Bitcoin’in 2022 sonuna kadar 100 bin dolar seviyesine ulaşmasını beklediğini söyleyerek uzun vadeli bir tahmin paylaştı.

Bunun nedenlerini ise şu şekilde sıraladı:

  • Fiyat 2011 yılından itibaren 5 dalga yukarı çıktı
  • ABC oluşumunda BTC başına 20.000 dolarlık fiyat işlemleri
  • C dalgasının olası sonu Bitcoin başına Anahtar Seviyesi bin 100 dolar
  • Fiyat ABC oluşumunu tamamladığında tekrar 5 dalga yukarı doğru ilerleyecek
  • Bu durumda olası hedef, herkesin BTC başına 100 bin dolar beklemesi olarak yorumlanabilir.

Bitcoin İçin Uçuk Tahminler de Yapılıyor

Tüccar @TheMoonCarl, yükseliş tahmininde daha da ileri giderek, halving yaklaşırken ve finansal sistemin büyük bir kriz içinde olduğu bir durumda Bitcoin fiyatının 5 milyon dolara kadar çıkabileceğini belirtti. Bu tahmin, John McAfee’nin kendi üreme organını yiyeceğini ifade ettiği ünlü tahminden 5 kat daha fazla!

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

1 Yorum
Oldest
Newest Most Voted
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
Ahmet
Ahmet
4 yıl önce

İmkansızzzz

ck x banner
ck youtube banner