Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) Fiyatında Yaşanan Yükselişe Analistler Ne Dedi?

Bitcoin (BTC), gece saatlerinde 6 bin 500 dolarlık seviyenin üzerine çıkarak yatırımcılarını hem şaşırttı hem de sevindirdi.

bitcoinde yükseliş sevindirdi

Bitcoin (BTC), gece saatlerinde 6 bin 500 dolarlık seviyenin üzerine çıkarak yatırımcılarını hem şaşırttı hem de sevindirdi.

Bitcoin, geçtiğimiz günlerde 6 bin 500 dolar seviyesinin altında işlem görüyordu. Birçok analist bu seviyenin kırılamaması durumunda BTC’de düşüş beklediklerini dile getiriyordu. Fakat gece saatlerinde şaşırtıcı bir şey yaşandı ve lider kripto para birimi bir anda yükselişe geçti. Son 24 saatte yüzde 5.10 değer kazanan BTC, CoinMarketCap verilerine göre yazının yazıldığı sırada 6 bin 653 dolardan işlem görüyordu.

Analistler Ne Dedi?

Ünlü analist Crypto Michael, BTC’deki bu yükselişe şaşırmış olsa da yükselişin devam edebilmesi için lider para biriminin 6 bin 900 dolar seviyesini geçmesi gerektiğini dile getiriyor.

Bir diğer analist Josh Rager ise BTC’nin destek seviyesinden direnç seviyesine geçtiğini ifade ediyor. Rager, kripto para biriminin yükseliş için 6 bin 600 dolarlık seviyede tutunması gerektiğini söylüyor.

Yerli analist Altcoin Rookie ise şu ifadeleri kullandı:

“$BTC 6500 direnci hacimli kırıldı. Boğalar pes etmiyor. Ancak 6900’de de çok kuvvetli haftalık bir direnç söz konusu. 6500-6900 arasında sıkışma görülebilir. Kırılım yönünde işleme girmeyi düşünürüm. OBV desteği kırdığı için olumsuz. Marjin yapıyor olsam stoplu 6900’den shortlarım.”

Kripto Levent ise yatırımcıların dikkat etmesi gerektiğini söyledi.

Şu sıra genel olarak yatırımcılar da analistler de durumun nasıl olacağını tam olarak kestiremiyor. Bu nedenle de piyasayı uzaktan izlemeyi tercih ediyor. Önümüzdeki günlerin neler getireceği net değil.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner