Yükleniyor...

Bitcoin balinaları fırsat kolluyor: BTC düşmeye devam edecek mi?

Bitcoin (BTC), 9 Nisan Wall Street açılışının ardından makro verilerin BTC fiyatlarında daha fazla düşüşe yol açabileceği uyarısıyla kararsız kaldı.

bitcoin halving grafik 1

Bitcoin (BTC), 9 Nisan Wall Street açılışının ardından makro verilerin BTC fiyatlarında daha fazla düşüşe yol açabileceği uyarısıyla kararsız kaldı.

TÜFE yaklaşırken Bitcoin balinaları ellerini ovuşturuyor

Piyasa değeri en büyük kripto para, hafta içinde 72 bin 800 dolar seviyesini test etmetsinin ardından bir kez daha satış ile karşılaştı. Tüm zamanların rekorundan toplamda üç kez dönen Bitcoin için yatırımcılar endişelenmeye başladı.

BTC üzerindeki baskının nedenlerini emir defterlerini analiz ederek irdeleyen Material Indicators ilginç bir yorumda bulundu. Analistler, balinaların long pozisyon almak için Bitcoin fiyatını düşürmeye çalıştığını iddia etti. X hesabı üzerinden yapılan paylaşımda, bugün saat 15.30’da açıklanacak olan ABD TÜFE verisinin baskı yarattığına atıf yapıldı.

“Bu davranışı ekonomik takvim etrafında sık sık gördük.”

Material Indicators, ABD enflasyon verisinin beklenti üzerinde açıklandığı takdirde satışın devam edebielceğini belirtti. Uzmanlar, düşüşlerde balinaların likidite açığından faydalanarak yaptıkları alımlar sonrası BTC fiyatının hızla geri yukarıya dönme potansiyeli taşıdığının altını çizdi.

bitcoin emir

Kripto fenomeni Rekt Capital, benzer şekilde emir defterlerini inceleyerek bir yorum yaptı. Rekt Capital, Binance borsasında 66 bin 500 dolardaki emirlerin destek oluşturduğunu, 71 bin 300 dolarda ise satışların hakim olacağını belirtti.

Spot Bitcoin ETF’leri baskı altında

BTC fiyatının baskıyla karşılaştığı saatlerde spot ETF’lerde de satışlar görüldü. 9 Nisan seansında ABD’de listelenen spot Bitcoin borsa yatırım fonları 18 milyon dolar çıkışa sahne oldu. Negatif akışın büyük kısmı Grayscale Bitcoin Trust’tan (GBTC) kaynaklı gerçekleşti.

GBTC’den 154 milyon dolar çıkarken BlackRock’ın IBIT fonunda 128,7 milyon dolar giriş görüldü. Diğer ETF’ler ise hareketsiz kaldı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner