Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) Balinaları Perspektif Değiştirdi

Kripto ticaret platformu Kraken tarafından yayınlanan piyasa raporuna göre, Bitcoin balinaları birikim aşamasına geçiyor.

bitcoin balinaları perspektif değiştiriyor

Kripto ticaret platformu Kraken tarafından yayınlanan piyasa raporuna göre, Bitcoin balinaları birikim aşamasına geçiyor. Rapora göre 1000 ila 10 bin BTC bulunan cüzdan sayısında artış yaşanıyor. Bu da kripto para birimine sahip olan Bitcoin balinalarının daha fazlasını biriktirmeye başladığını gösteriyor.

Cuma günü yayınlanan raporda, ABD borsası 3 Ocak 2020’den itibaren balina adreslerinin sayısında etkili bir büyüme kaydetti. Geçen ay 1000 ila 10 bin BTC barındıran cüzdanlar “bekle ve gör” aşamsındayken, 10-100 BTC bulunan cüzdanlar birikim aşamasındaydı.

kraken bitcoin balinaları

Bitcoin Balinaları Taktik Değiştirdi

2020 yılının ikinci ayına girmek perspektifi biraz değiştirdi. Kraken, Ocak ayında yaşanan Bitcoin fiyat artışıyla beraber 100-1.000 BTC tutarındaki cüzdanlarda bir sıçrama izlediğini kaydetti.  Kraken, “Bu, 1000 ila 10 bin BTC kohortu arasındaki duyarlılığın yeni bir birikim aşamasına geçmeye başladığı anlamına gelebilir” ifadelerini kullandı.

Bitcoin akümülatörlerinin sayısındaki artış, insanların buna bir değer deposu varlığı olarak baktığını göstermektedir. Geçen ay, blockchain istihbarat firması Glassnodes, perakende tüccarları arasında benzer bir “birikim” hissine dikkat çekti. 0,1 BTC ile 1 BTC arasında bakiye olan adres sayısının 2018 alt oluşumundan bu yana yüzde 10 arttığını belirtti. Ve şimdi benzer bir duygusal değişim geçiren büyük balinalar ile uzmanlar, Bitcoin’in fiyat artışının 2020’ye kadar devam edebileceğinden umutlu.

Kraken, riskli bir varlık olarak Bitcoin talebinin bir dizi makroekonomik olaya karşı arttığını belirtti. Kripto para biriminin önde gelen sığınak ve riskli enstrümanlarla ilişkisi ABD’nin 3 Ocak’ta üst düzey bir İran askeri yetkilisini öldürdükten kısa bir süre sonra arttı. Bununla beraber koronavirüs salgını da Bitcoin’i harekete geçirdi. Salgın yaklaşık 1.500 kişiyi öldürdü ve 50.000’den fazla kişiye bulaştı. Aynı zamanda, finansal riskten korunma amaçlı varlıklara olan talebi arttırırken küresel stokları rekor seviyelere indirdi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner