Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) En İyi Üçüncü Ayını Yaşıyor

Bitcoin (BTC) tarihinin üçüncü en iyi ayını yaşıyor.

bitcoin en iyi ucuncu ayini yasiyor scaled

Bitcoin (BTC) tarihinin üçüncü en iyi ayını yaşıyor. Bunu 2021’de Bitcoin için 100 bin dolarlık bir fiyat öngören analist söylüyor. 14 Şubat’taki attığı bir tweet ile analist PlanB, birçoğunun Şubat ayının Bitcoin için ne kadar başarılı olduğunu görmezden geldiğini söyledi.

PlanB, “Çok az insan şu anda üçüncü en iyi #bitcoin ayında olduğumuzu fark ediyor” ifadelerini kullandı. Bu yılki dikkat, ağırlıklı olarak Bitcoin’in ocak kazanımlarına odaklandı. O zamandan bu yana, BTC yüzde 40’ın üzerinde artış gösterdi. Bununla birlikte, CoinMarketCAp verilerine göre şu an 10 bin 237 dolar seviyesinde olan Bitcoin, iki hafta içinde benzer seviyelerde kapanması durumunda üçüncü en güçlü ayını elde edecek. PlanB’ın belirttiği gibi, sadece Aralık 2017 ve Haziran 2019 aylık olarak daha yüksek kapanışlar gördü (sırasıyla 13 bin 880 dolar ve 10 bin 760 dolar seviyesinde).

bitcoin trading
Bitcoin 6 yıllık aylık grafiği, kaynak: TradingView

Bitcoin 100 Bin Doları Görecek mi?

Bitcoin stok akışı (S2F) modeline göre, BTC / USD halving ile ödül yarıya düşene kadar ortalama 8 bin 600 dolardan işlem görmeli yani şu andan yüzde 19 daha düşük bir seviye. Daha sonra, model, gelecek yılın sonuna doğru bir yerlerde yukarı doğru hızlı bir ivmelenme gerektiriyor. O zaman ve 2024 yılı arasında, Bitcoin’in ortalama fiyatı 100 bin dolar olmalıdır.

Göze çarpan hesaplamalar ışığında Bitcoin’in durumu “sert” para olarak dönüyor. Yani Bitcoin’lerin mevcut tedarikle karşılaştırıldığında oranı hem düşük hem de manipüle edilmesi imkansız. Bu da kripto para biriminin sık sık “dijital altın” olarak tanımlanmasına yol açıyor. Buna karşılık, fiat para birimi sonsuz biçimde manipüle edilebilir bir arza sahip ve altın veya başka bir “sert” kaynak artığı nedeniyle değeri sürekli olarak kaybeder.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner