Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) Ödemelerde Kullanım İçin Çok Yavaş

Cleveland Merkez Bankası Başkanı Loretta Mester, Bitcoin'in (BTC) bir ödeme seçeneği olarak pratik bir seçim olmadığını dile getirdi.

abd fed bitcoin mester

Cleveland Merkez Bankası Başkanı Loretta Mester, Bitcoin‘in (BTC) bir ödeme seçeneği olarak pratik bir seçim olmadığını dile getirdi. Mester kısa süre önce ABD ödeme sisteminin modernizasyonu konusundaki konuşmasında Bitcoin ve stabilcoin’lere değindi.

Bitcoin (BTC) Kullanımı Daha Pahalı

Mester, Bitcoin’in çok yavaş olduğu için daha hızlı ödeme aracı olarak hizmet edemediğini belirtti. Çok değişken olduğu için öncelikle fiyat spekülasyonlarında kullanılmaya başladığını da belirtti. Mester şunları söyledi:

“Değeri, para birimindeki spekülasyonun da etkisiyle oynak bir hesap birimi olarak daha az kullanışlı olmasını sağlıyor.”

Mester, ayrıca, kullanımının fiat para birimlerinden daha pahalı olduğuna da dikkat çekti.

Bu arada, geleneksel varlıklara sabitlenen stabilcoin’ler düzenleyici engelleriyle karşı karşıya. Mester, farklı yargı bölgelerinde düzenleyici bir açıklığın bulunmadığından bahsediyor. Kripto para birimlerine karşı şüpheci bir tutum benimsemesine rağmen, bu yeni teknolojilerin halkın daha iyi ödeme araçları beklentilerini vurguladığını kabul etti. Bu nedenle, Merkez Bankası’nın finansal sistemini modernize etmeye devam edeceğinden bahsetti.

ABD tarafından bildirildiği üzere, ABD Merkez Bankası Başkanı Jerome Powell geçtiğimiz günlerde dijital bir dolar ile ilerlemeden önce merkez bankası dijital dolarlarının maliyetlerini ve faydalarını değerlendirmeleri gerektiğini söyledi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner