Yükleniyor...

Ethereum’un (ETH) Fiyatı Spekülasyonla mı Yükseliyor? Veriler Ne Söylüyor?

Ethereum'un (ETH) fiyatındaki yükseliş devam ediyor.

Ethereum ETH 1

Ethereum’un (ETH) fiyatındaki yükseliş devam ediyor. En büyük altcoin’in fiyatı yılın başından bu yana yüzde 110’dan fazla arttı. Bu da Ethereum’un fiyatındaki son rallinin spekülatif satın alımlarla sağlanıp sağlanmadığının sorgulanmasına sebep oluyor.

Kripto analitik şirketi Glassnode’un sağladığı verilere göre, Ethereum’un etkileyici fiyat hareketlerine artan temeller eşlik ediyor. Sadece bir hafta içinde aktif Ethereum adres sayısı yüzde 26,7 artarken, ETH işlemlerinin sayısı yüzde 20,77 arttı.

Öte yandan Ethereum ağında işlem yapmak için gereken ücreti temsil eden “gas” kullanımı da Eylül ayından bu yanaki en yüksek seviyesine ulaştı.

Tüm bunların ışığında, Ethereum’un fiyatının spekülatif alımlarla ilgisinin olmadığını söylemek yanlış olmayacaktır. Aynı durum en büyük kripto para birimi Bitcoin (BTC) için de geçerli. 10 bin doların üzerine çıkan Bitcoin’de yeni oluşturulan adres sayısında önemli oranda artış yaşandı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner