Yükleniyor...

EOS’un Arkasındaki Şirketin Beklenen Projesi Voice Beta Olarak Kullanıma Açıldı

EOS Blockchain'in arkasındaki şirket olan Block.

Voice EOS Beta

EOS Blockchain’in arkasındaki şirket olan Block.One, bugün Blockchain tabanlı sosyal medya platformu Voice’ı beta olarak kullanıma açtı.

Voice, EOS’un en çok beklenen projelerinden biriydi. EOS’un arkasındaki isimlerden Blockchain milyarderi Brock Pierce, EOS’un Blockchain tabanlı sosyal medya platformu Voice ile ilgili kişisel Twitter hesabından paylaşımda bulundu. Voice’un beta sürümü, Block.One’un tek başına 30 milyon dolar ödeyerek satın aldığı ünlü Voice.com üzerinden bugün itibariyle erişilebilir.

Block.One için Voice büyük bir girişim ve projeye 150 milyon doların üzerinde yatırım yaptı. Platform kendini gerçeğe odaklanmış bir sosyal medya ağı olarak kredilendirirken, Facebook ve Twitter gibi sansür uygulanabilen sosyal medya ağlarına rakip olmayı hedefliyor.

Kullanıcıların platformu kullanabilmeleri için kimlik doğrulaması yapmaları gerekiyor. Platformda takma adlara veya avatarlara izin verilmeyecek gibi görünüyor. Bu şekilde “sahte haberler, zorbalık ve manipülasyon”un kısmen de olsa azaltılması amaçlanıyor.

Başlangıçta Voice’ın EOS Blockchain’inde çalışacağını duyurulmuştu ancak EOS ana ağındaki EIDOS akıllı sözleşmesini etkilemesi ve EOS cüzdan kullanıcılarının EOS’larını transfer edememesine sebep olması sebebiyle değişikliği gidildi. Voice, EOS Blockchain’inde değil, yine Block.One tarafından geliştirilen özel, halka açık ve kurumsal Blockchain’leri oluşturmak için protokol ve geliştirme araç seti olan EOS.io Blockchain’i üzerinde çalışacak.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner