Yükleniyor...

Bitcoin Balinaları Seçimin Hemen Öncesinde Ortaya Çıktı!

Bitcoin (BTC) balinaları, ABD seçimlerinin hemen öncesinde ortaya çıkarak hatrı sayılır miktarda BTC'yi taşıdı.

Bitcoin Balinalari Secimin Hemen Oncesinde Ortaya Cikti

Bitcoin (BTC) balinaları, ABD seçimlerinin hemen öncesinde ortaya çıkarak hatrı sayılır miktarda BTC’yi taşıdı.

Whale Alert’in bildirdiği üzere 7.749 adet BTC (yaklaşık 105 milyon dolara denk geliyor) bilinmeyen bir cüzdandan bilinmeyen bir cüzdana transfer edildi.

20.000 BTC’lik Transfer

7.749 adet BTC transferinden saatler önce de Huobi’den 10 adet her biri 2.000 BTC’lik transferler gerçekleştirildi. Transferlerin tamamı bilinmeyen cüzdanlara yapıldı. Huobi’den bu şekilde 20.000 BTC çıkmış oldu.

Bilindiği gibi sabah saatlerinde de verdiğimiz haberde belirtildiği üzere Hong Kong’un kripto para platformlarında düzenlemeye gidileceği haberleri üzerine BTC’de ciddi bir düşüş yaşanmıştı. Bu düşüşün ardından toparlanan BTC, yazının yazıldığı sırada 13.500 dolar bandı üzerinde kalmak için mücadele ediyor.

ABD seçimlerine az bir süre kalmışken ne yöne gideceğini bilemeyen kripto para birimi tam da bu sırada büyük bir balina hareketi gördü. Bilinmeyen cüzdandan bilinmeyen başka bir cüzdana 7.749 adet BTC taşıyan bu işlem Whale Alert’in raporlarına yansıdı.

Bitcoin’de Durum Ne?

Bitcoin fiyatı, önceki gün 13.700 dolarlık direncin üzerine çıkmaya çalıştı ve ABD doları karşısında 13.500 doların altına düştü. Analist Aayush Jindal’a göre BTC’nin tekrar yükselmeden önce 13.000 doları yeniden test etmesi muhtemel. BTC fiyatı şu anda 13.600 dolarlık desteğin ve 100 saatlik basit hareketli ortalamanın altında işlem görüyor. BTC/USD çiftinin saatlik grafiğinde 13.600 dolar civarında destekle önemli bir üçgeninin altında bir kırılma oldu. Jindal’a göre parite düşüş işaretleri gösteriyor ve ayılar 13.000 dolarlık bir testi hedefliyor gibi görünüyor.

Peki ABD seçimleri Bitcoin’e nasıl bir etkide bulunur? Bu konuda açıklama yapan TV sunucusu ve Bitcoin savunucusu Max Keiser, sonuç ne olursa olsun kazanan tarafın Bitcoin olacağını ifade ediyor. Buna neden olarak ise, Bitcoin’in hiçbir şeyle ilişkisi olmamasını gösteriyor.

Yazının yazıldığı sırada BTC, CoinMarketCap verilerine göre 13.543 dolardan işlem görüyordu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner