Yükleniyor...

Dolar/TL Kurunda Yeni Bir Rekor Daha!

Dolar kuru birkaç gündür rekor üstüne rekor kırmaya devam ediyor.

dolar tl rekor

Dolar kuru birkaç gündür rekor üstüne rekor kırmaya devam ediyor. Dolar yazının yazıldığı sırada 8.51 TL seviyesinden işlem görüyordu.

Doların ABD seçimleri nedeniyle diğer ülkelerin para birimleri karşısında değer kaybettiği bilinirken, TL karşısında ise değer kazanması dikkatleri çekti. Dün de haberini verdiğimiz gibi dolar haftanın ilk gününde 8.44 TL seviyesine ulaşmıştı. Bugün sabah saatlerine 8.48 TL olarak başlayan dolar yazının yazıldığı sırada 8.51 TL idi. Analistler seçim sonuçlarına göre dolar kurunda daha büyük artışlar yaşanabileceğini de dile getiriyor. Dolar yatırımcısı bu durumdan hoşnutken maalesef TL ile yatırım yapanlar büyük zarara girmiş oldu.

Ekran Resmi 2020 11 03 14.43.02

Bu arada Euro/TL kuru da yükselmeye devam ediyor. Euro, yazının yazıldığı sırada neredeyse 10 TL’den işlem görüyordu (9.97 TL).

Piyasalar şu anda Biden’ın zaferine odaklı. Analistler Demokrat Joe Biden’ın zaferinin fiyatlandığını dile getiriyor. Fakat zaten piyasaların beklediği kimin kazanacağından ziyade sonuçların hızlı ve net bir biçimde açıklanması. Belirsizlik yaşanması durumunda piyasalarda sıkıntıların ortaya çıkabileceği konuşuluyor.

Altında Durum Ne?

Dolar ve Euro artmaya devam ederken gram altın da yatırımcısına kazandırmaya devam ediyor. Gram altın yazının yazıldığı sırada 518 TL’den işlem görüyordu. Çeyrek altın ise 842 TL. Ons altın ise şu anda 1.899 dolardan işlem görüyor. Analistlere göre ons fiyatında 1.870 dolar seviyesi destek, 1.900 dolar seviyesi ise direnç olarak öne çıkıyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner