Yükleniyor...

Her ABD Başkanlık Seçimi Artış Gösteren Bitcoin’in Bu Sefer Tepkisi Nasıl Olacak?

Uzun bir süredir piyasalarda merakla beklenen ABD Başkanlık Seçim günü geldi ve seçim sonuçları herhangi bir itiraz olmaması durumunda kısa süre içerisinde sonuçlanacak.

bitcoin secim sonrasi ne olur

Uzun bir süredir piyasalarda merakla beklenen ABD Başkanlık Seçim günü geldi ve seçim sonuçları herhangi bir itiraz olmaması durumunda kısa süre içerisinde sonuçlanacak.

Metrik sitesi CoinMarketCap tarafından sağlanan verilere göre Bitcoin (BTC) seçim günü son 24 saat içerisinde %1.82 artış göstererek 13.685 dolar seviyesine yükseldi. Peki daha önceki başkanlık seçimlerinden sonra Bitcoin nasıl bir hareket izlemişti?

2016 yılında yapılan başkanlık seçimlerinde adaylar mevcut Başkan Donald Trump ve Hillary Clinton olmuştu. 2016 yılında seçim günü 700 dolar olan BTC fiyatı, Trump’ın zaferi sonrası 735 dolara yükseldi ve geçen bu son dört yıl içerisinde de Bitcoin yaklaşık 18 kat artış gösterdi.

2012 yılında gerçekleşen ve Barack Obama’nın başkan seçildiği dönemde ise Bitcoin 11.2 dolar seviyesinden işlem görüyordu. Obama’nın ikinci döneminden bu yana lider kripto para 1.000 kat artış gösterdi.

Geçtiğimiz ay 10.500 dolar seviyesinden işlem gören Bitcoin, hafta sonu 14.000 dolar seviyesinin üzerine kadar yükseliş gösterdi. Peki seçim sonrası daha önceleri olduğu gibi Bitcoin’de artış gözlenecek mi?

Max Keiser: “Bitcoin Yalnızca Bitcoin İle İlişkilidir.”

Pek çok kişi Bitcoin’in küresel olaylar ile alakasız olduğunu düşünüyor. Bu konu üzerine açıklama yapan popüler TV sunucusu ve Bitcoin destekçisi Max Keiser’e göre, lider kripto para seçim sonucundan etkilenmeyecek ve bir değer deposu olarak görülmeye devam edecek. Çünkü Bitcoin siyasi olayların çok üstünde bir varlık.

Keiser ayrıca halen Bitcoin yatırımı bulunmayanlar için, Bitcoin’in 40 katına kadar yükseleceğini ve geç kalınmaması adına bir an önce yatırım yapılması görüşünü savunuyor.

Bitcoin (BTC) yazım itibari ile 13.758 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner