Yükleniyor...

Chainlink’de (LINK) Büyüme Devam Ederken DeFi Projeleri Değer Kaybetti

Ekim ayında kripto para piyasası bir darbe aldığından, özellikle DeFi tokenleri için iyi bir ay olmadı.

defi tokenleri deger kaybetti chainlink harici

Ekim ayında kripto para piyasası bir darbe aldığından, özellikle DeFi tokenleri için iyi bir ay olmadı. Türev analitik platformu CryptoRank’a göre, Chainlink (LINK) ve REN (REN) dışındaki ilk 10 arasında yer alan DeFi projeleri ay boyunca değer kaybına uğradı.

defi tokenler fiyat degisimleri

DeFi tokenleri, piyasaya yeni katılımcıların dahil olmaya başlaması ile birlikte, 2020 kripto para piyasasında liderliği ele geçirdi diyebiliriz. Geçtiğimiz Ağustos ayında zirveye ulaşan DeFi tokenleri, birçok popüler olan proje ile adından sıklıkla söz ettirdi.

Bununla birlikte, bazı DeFi projelerinde geri çekilmelerin başlaması ile birlikte, Eylül ayında yatırımcılarını kaybetmeye başlayan tokenler arasında ayın en kötü performans gösteren projeler, %50 değer kaybı ile Yearn Finance (YFI) ve %40.6 değer kaybı yaşayan Uniswap (UNI) oldu.

Chainlink ve REN Liderliği Ele Aldı

LINK, 2020 yılında kendisini diğer DeFi tokenlerinden ayıran bir varlık oldu. Ocak ayında 2 doların altından işlem gören LINK, Ağustos ayında yaklaşık 20 dolar seviyesine kadar yükseldi. LINK bu performansı ile birlikte ilk on arasında yer alan kripto paralar arasında, 3. çeyreği en iyi kapatan kripto para oldu. Bu büyümenin en büyük faktörü, popüler analist Timothy Peterson tarafından da belirtildiği gibi DeFi pazarının büyümesi. Ancak diğer projelerin neden bu kadar zarara uğradığı halen bir tartışma konusu.

Bazı uzmanların bir balon olarak gördüğü DeFi piyasası şu anda büyük bir geri çekilme yaşıyor. Geçtiğimiz günlerde de bir kripto para balinası yatırımcıların DeFi tokenlerinden uzak durmaları konusunda uyarmıştı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner