Yükleniyor...

Bitcoin Balinası 12 Yılın Ardından Aktif Oldu

12 yıllık uykusundan uyanan bir Bitcoin balinası, varlıklarını hareket ettirdi.

balina

12 yıllık uykusundan uyanan bir Bitcoin balinası, varlıklarını hareket ettirdi.

Bitcoin balinası 12 yıllık inaktifliğin ardından 11 milyon dolarlık varlığı hareket ettirdi. Son zamanlarda sektörde balinaların aktifliği artmaya devam ederken, bazı kullanıcılar bunu boğanın ayak sesleri olarak değerlendiriyor.

Balinanın Uyanışınının Ardından 11 Milyon Dolarlık Varlık Dolaştı

Atıl bir Bitcoin balina adresi, 2011 yılından beri uykuda olan cüzdanında yaklaşık 11 milyon dolarlık Bitcoin transferi gerçekleştirdi. Söz konusu adres, 100’lük gruplar halinde 400 Bitcoin’i kümülatif ABD doları değeri 10,9 milyon dolar olan başka bir adrese gönderdi.

btc bitcoin

Cüzdan, BitInfoCharts aracılığıyla yapılan araştırmalar sonucu, 2011’den bu yana uykuda olduğu tespit edilen yaklaşık 4.300 dolar ve 480 dolar değerinde 900 ve ardından 100 Bitcoin eklemesi yapıldığını ortaya çıkardı.

Balinadaki bu hareket, uzun süredir hareketsiz olan cüzdanların yeniden canlanması yönündeki son trendi takip etti. Perşembe günü, dokuz yılı aşkın süredir atıl durumda olan bir Bitcoin balina adresi, 60,7 milyon dolar değerinde 2.071,5 BTC transferi gerçekleştirdi. Bir gün sonra, başka bir balina on yıllık hareketsizliğin ardından uyandı ve 7,8 milyon dolarlık 279 Bitcoin’i üç yeni adrese gönderdi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner