Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) Balinalarının Sayısı 1800’ü Aştı

Cüzdanında 1000 BTC ve üstü tutan balinaların sayısı Ocak ayından itibaren 1650'den 1882'ye yükseldi.

bitcoin balina

Cüzdanında 1000 BTC ve üstü tutan balinaların sayısı Ocak ayından itibaren 1650’den 1882’ye yükseldi. Bu sayı yaklaşık üç yıldır kaydedilen en yüksek seviye oldu.

Balinalar Bitcoin (BTC) topluluğunda, fiyatı yukarı ve aşağıda taşıma gücüne sahip olan kişiler olarak tanımlanır.

Bitcoin balinalarının sayısındaki artış, geçmişe baktığımızda her seferinde Bitcoin rallisi ile sonuçlanmış diyebiliriz. Son zamanlarda da gerçekleşen bu artış, 2017 yılında BTC fiyatının tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 20.000 dolara çıktığı zaman ile oldukça benzerlik gösteriyor.

Bitcoin balinalarının artışı genel olarak Bitcoin tutan hesap sayısındaki artış ile doğru orantılı olarak ilerliyor. Yatırımcılar ellerindeki yatırımları tutmaya başladığı zamanlarda, arz ve talep dengesi ile fiyatlanan varlıklarda potansiyel artışlar görülür.

Yazım itibari ile 9.174 dolar seviyesinden işlem gören Bitcoin’in balinaları, cüzdanlarında minimum 9 milyondan fazla para tutuyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner