Anasayfa Bitcoin Haberleri Bitcoin (BTC) Balinalarının Sayısı 1800'ü Aştı

Bitcoin (BTC) Balinalarının Sayısı 1800’ü Aştı

ABONE OL:google-news

Cüzdanında 1000 BTC ve üstü tutan balinaların sayısı Ocak ayından itibaren 1650’den 1882’ye yükseldi. Bu sayı yaklaşık üç yıldır kaydedilen en yüksek seviye oldu.

Balinalar Bitcoin (BTC) topluluğunda, fiyatı yukarı ve aşağıda taşıma gücüne sahip olan kişiler olarak tanımlanır.

Bitcoin balinalarının sayısındaki artış, geçmişe baktığımızda her seferinde Bitcoin rallisi ile sonuçlanmış diyebiliriz. Son zamanlarda da gerçekleşen bu artış, 2017 yılında BTC fiyatının tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 20.000 dolara çıktığı zaman ile oldukça benzerlik gösteriyor.

Bitcoin balinalarının artışı genel olarak Bitcoin tutan hesap sayısındaki artış ile doğru orantılı olarak ilerliyor. Yatırımcılar ellerindeki yatırımları tutmaya başladığı zamanlarda, arz ve talep dengesi ile fiyatlanan varlıklarda potansiyel artışlar görülür.

Yazım itibari ile 9.174 dolar seviyesinden işlem gören Bitcoin’in balinaları, cüzdanlarında minimum 9 milyondan fazla para tutuyor.

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyoruz.
Semih Alkan
Semih Alkan
Semih Alkan, 1992 yılında Ankara’da doğdu. Atılım Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümü mezun olan Semih, öğrencilik yıllarında teknoloji haber editörlüğü yapmış daha sonra kripto paralara olan ilgisi onu bu konuda yazarlığa sürüklemiştir.

Bizi Takip Edin

920BeğenenlerBeğen
404TakipçilerTakip Et
17,542TakipçilerTakip Et
587AbonelerAbone

Öne Çıkan Başlıklar