Yükleniyor...

Ethereum’un Potansiyel Zirvesi Ne Zaman Gerçekleşecek?

Etheruem (ETH), son birkaç hafta içerisinde olumsuz düzeltmeler yaşadı.

ethereum potansiyel artis

Etheruem (ETH), son birkaç hafta içerisinde olumsuz düzeltmeler yaşadı. Genel olarak ise, son bir ay içerisinde yatay ticaretine devam eden Ethereum’un fiyat hareketlerinde değişimler gözlenebilir.

Dünyanın en büyük altcoininde son zamanlarda aktif adres sayısında ciddi bir artış söz konusu. Ortaya çıkan metriklere göre, yaşanılan artışa benzer bir durum en son 5 Mayıs 2018 tarihinde görülmüştü. Bu durum kripto analitik platformu Santiment tarafından gözlemlendi ve konu ile ilgili bir tweet paylaşıldı.

“ETH ile etkileşime giren günlük adres sayısı, son 24 saat içerisinde 486.000 artış kaydederek, 5 mayıs 2018 tarihini geçti.”

Ethereum’un günlük aktif adreslerindeki artış, geçmişte piyasa değeri bakımından en büyük ikinci kripto paranın fiyat artışına doğrudan etki etmişti. Rakamlar bu seviyeye en son ulaştığında, ETH 825 dolar ile yerel zirvesine yükselmişti. Bu nedenle, mevcut senaryo göz önüne alındığında ETH’de kısa vade içerisinde potansiyel bir artış söz konusu olabilir. Ayrıca ETH genel itibari ile düşük fiyat seviyelerinden işlem gördüğü için, yeni bir yerel zirveye şahitlik edebiliriz.

Aslında, son birkaç gündür bu birikim eğilimlerini sıklıkla görüyoruz. Daha önce de kripto analiz firması Glassnode yaptığı uyarılar ile bu artışa dikkat çekmişti. Cüzdanında 100 ETH’den fazla tutan adres sayısı da 52.755 ile yeni bir tüm zamanların en yüksek seviyesi kaydetti.

Sadece küçük ve büyük yatırımcılar değil, aynı zamanda madenciler de ellerindeki ETH’leri tutmayı tercih ediyor. Bunun en büyük sebebi olarak ise yakın zamanda çıkacak olan Ethereum 2.0 güncellemesi ve potansiyel artış beklentisi olarak gösteriliyor.

Yazım sırasında 226 dolar seviyesinden işlem gören Ethereum’un 24 saatlik işlem hacmi ise 6.5 milyar dolar seviyesinde yer alıyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner