Yükleniyor...

Bitcoin’deki Devasa Ralliden Önce Uyarı Veren Sinyal, Yeniden Göründü!

Kripto para analiz firması Glassnode tarafından sağlanan verilere göre, Bitcoin'in (BTC) 2016 yılında %4500 kazanç elde ettiği zaman ortaya çıkan bir sinyalin geri döndüğü belirtiliyor.

bitcoin artis sinyali

Kripto para analiz firması Glassnode tarafından sağlanan verilere göre, Bitcoin’in (BTC) 2016 yılında %4500 kazanç elde ettiği zaman ortaya çıkan bir sinyalin geri döndüğü belirtiliyor.

Yayınlanan raporda, elinde BTC tutan yatırımcıların yeni zirvelere ulaştığını ve lider kripto paranın uzun vadeli bir yükseliş yaşayacağı belirtiliyor. Ayrıca aynı raporda, BTC’nin %61’den fazlasının son 12 ay içerisinde hareket etmediği ve bu metriğin tüm zamanların en yüksek seviyesi olduğunun altı çiziliyor. Şirket ayrıca, Bitcoin’in yaklaşık %44’ünün iki yıldan fazla bir süredir pasif halde beklediğini belirtti.

Glassnode tarafından açıklanan bu sayıların, Bitcoin yatırımcılarının uzun süredir beklemede olduğunu gösteriyor. Aynı davranış en son gözlemlendiğinde, 1 Ocak 2016’da Bitcoin 438.88 dolar seviyesinden tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 20.089 dolara yükselmişti. O tarihte, en az bir yıl boyunca hareket etmeyin Bitcoin yüzdesi %60 civarında yer alıyordu.

Geçmişte de gördüğümüz gibi uzun vadeli tutuşlar, genellikle boğa piyasasını tetikliyor. Yatırımcıların büyük bir bölümü, mevcut fiyat seviyesinden BTC satmak yerine, ellerinde tutmayı tercih ediyor. Bu durum da doğal olarak Bitcoin fiyatı doğrudan yukarı yönlü etkiliyor.

Bitcoin (BTC) yazım itibari ile 9.173 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner