Yükleniyor...

Bitcoin’deki Bir Sonraki Yarılanma Fiyatları Etkilemeyebilir

Herkes Bitcoin için halving'i (yarılanma) beklerken Litecoin kurucusu Charlie Lee'den moral bozucu bir çıkış geldi.

charlie lee

Herkes Bitcoin için halving’i (yarılanma) beklerken Litecoin kurucusu Charlie Lee’den moral bozucu bir çıkış geldi. Lee, Litecoin (LTC) ve Bitcoin (BTC) için yaklaşan yarılanmanın kripto para birimlerinin fiyatlarının nasıl etkileyebileceği hakkında konuştu.

Bitcoin’de blok ödülleri her 210.000 blokta bir yarı yarıya azalıyor. Bitcoin’deki bir sonraki yarılanmanın 26 Mayıs 2020’de gerçekleşmesi bekleniyor. Litecoin (LTC) için blok ödülleri her 840.000 blokta bir olmak üzere yarı yarıya azalıyor. Litecoin’de (LTC) sıradaki yarılanma 8 Ağustos 2019 tarihinde gerçekleşecek. Yarılanma sonrası blok ödülleri 25’ten 12.5’a düşecek.

YARILANMANIN ETKİSİ YA AZ YA DA HİÇ OLMAYACAK

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Kripto para piyasasındaki birçok insana göre herhangi bir kripto para birimindeki yarılanma fiyatını yukarı yöne çekiyor. Lee’ye göre ise böyle bir şey söz konusu değil. Lee, yarılanmanın kripto para birimlerinin fiyatıyla herhangi bir ilişkisinin olmadığını, Litecoin için bir sonraki yarılanmanın fiyata etkisinin ya oldukça düşük ya da hiç olmayacağını söyledi.

Lee’ye göre yarılanma beklentiyi doğuruyor ve bu beklenti ile bir alım baskısı oluşuyor. Yarılanma sonrası ancak bu şekilde bir yükseliş olabileceğini dile getiren Lee, sözlerini fiyatları tahmin etmenin zor olduğunu belirtti. Litecoin kurucusu ayrıca madencilerin yarılanma etkisinden dolayı ellerindeki kripto paraları satmayabileceklerini ve satış baskının ortadan kalkabileceğini de vurgu yapıyor. Lee, tüm bunların fiyatların yükselmesine yardım edebileceğini, ancak yarılanmanın fiyat üzerinde büyük bir etkisi olduğunu düşünmediğini belirterek sözlerini noktaladı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x