Yükleniyor...

Ethereum Kurucularından Vitalik Buterin: BSV Tam Bir Çöp

Ethereum'un kurucularından Vitalik Buterin dikkat çekici bir çıkış yaparak Bitcoin Cash Satoshi Vision'ın (BSV) tam bir çöp olduğunu söyledi.

Bitcoin SV

Ethereum’un kurucularından Vitalik Buterin dikkat çekici bir çıkış yaparak Bitcoin Cash Satoshi Vision’ın (BSV) tam bir çöp olduğunu söyledi.

Twitter’da kripto para yorumcusu ve girişimcisi olan Tuur Demeester ile birçok kripto para biriminde kullanılan Proof of Work (PoW) ve Proof of Stake (PoS) algoritmaları hakkında değerlendirmelerde buuldu. Algoritmaların artıları ve eksileri üzerinde konuştular ve Buterin PoW’e inanmadığını söyledi.

Yakın gelecekte Ethereum’un PoW algoritmasından PoS algoritmasına geçeceği bilinen bir gerçek. PoS henüz geliştirme aşamasında bir algoritma. Bundan dolayı Ethereum’un 2019’da karma bir sistem kullanması bekleniyor.

BSV, ölçeklendirme sorunlarını çözmek için blok boyutlarını sürekli arttırmayı vadediyor. Ağlar üzerine yaptığı araştırmalarla kripto para dünyasının yakından tanınan ismi olan Emin Gün Sirer ise BSV geliştiricilerinin ne yaptıklarını bilmedikleri görüşünde. Sirer, BSV’nin merkez bir coin olduğunu söylüyor ve BSV için madenciliğe bile gerek olmadığını, Craig’in şahsi bilgisayarıyla coin’i yürütebileceği iddiasında.

Ethereum kurucusuna göre BSV ekosisteme zarar veren bir yapı haline dönüşmüş durumda. Bitcoin’in “zincir dışı” ölçeklendirme planlarının şaka gibi olduğunu ifade eden bir kullanıcıya Buterin’in cevabı şu şekilde oldu: Bitcoin’in yol haritasında katılmadığım noktalar var, ancak Bitcoin’in yapmaya çalıştığı şey havalı bir teknoloji. Diğer yandan BSV ise tam bir çöp.

Satoshi Nakamoto olduğunu iddia eden ve sahte Satoshi olarak anılan Craig Wright BSV’yi eleştirenlere tolerans göstermemesiyle ün yapmış durumda ve kendisini eleştiren herkese ateş püskürmeye devam ediyor. Daha önce Wright BCH savunucusu olan Roger Ver’e “düşmanca” bir e-posta göndermesiyle gündeme gelmişti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner