Yükleniyor...

Bitcoin, Bitcoin Cash’ten Daha Hızlı ve Ucuz

Bitcoin Cash (BCH) yanlılarından birisi olan Roger Ver, Bitcoin’in (BTC) yavaş ve pahalı olduğunu iddia etmişti.

Bitcoin Bitcoin Cash’ten Daha Hızlı ve Ucuz

Bitcoin Cash (BCH) yanlılarından birisi olan Roger Ver, Bitcoin’in (BTC) yavaş ve pahalı olduğunu iddia etmişti. Lider kripto para biriminin hakimiyetinin yüzde 98’e ulaşabileceğini tahmin eden eski Wall Street tüccarı Tone Vays ise BTC’nin Lightning Network (Yıldırım Ağı) çözümü nedeniyle BCH’den daha hızlı olduğunu iddia ediyor. Dahası, ona göre BTC gerçekten merkezi olmayan tek kripto para birimi.

Tone Vays şunları söyledi: “@KimDotcom’a #Bitcoin’in yıldırım ağının zaten BCH’den daha hızlı ve daha ucuz olduğunu ve kesinlikle bir veya iki yıl içinde bir milyar kullanıcı için hazır olacağını açıklamak için elimden geleni yaptım. Ayrıca BTC’nin nasıl tek güvenli / merkezi olmayan ödeme çözümü olduğunu da açıkladım.”

Bitcoin Cash Hızlı Çünkü Kimse Kullanmıyor

Blok boyutunu artırmak daha yüksek bir işlem hızı sağlarken, aynı zamanda Bitcoin offshoot ağını daha merkezi hale getirir. Bu, merkezi aracılardan kurtulmaya çalışan endüstri için makul bir değiş tokuş değildir. Ancak, kripto analisti Jacob Canfield, Bitcoin Cash işlemlerinin yıldırım hızında olmasının başka bir nedenini paylaştı: “Çünkü kimse bu çatalı kullanmıyor.” BCH ağı BTC ile aynı miktarda işlemi gerçekleştirecek olsaydı, Ver muhtemelen yanıldığını görecekti. Canfield, BCH için “Bitcoin’in yaptığı işlem sayısını işlerse, inanılmaz derecede yavaş ve durgun olurdu” ifadelerini kullandı.

Lightning Network Benimseniyor

Lightning Network benimsenmesi artmaya devam ediyor. Örneğin, bugün Hong Kong merkezli Bitfinex, LN’yi uygulamak için riskli karar vererek diğer büyük borsalar arasında öncü oldu.

 

 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner