Ana Sayfa Bitcoin (BTC) Bitcoin Blok Boyutu Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Ulaştı

Bitcoin Blok Boyutu Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Ulaştı

Bitcoin’in günlük ortalama blok büyüklüğü son zamanlarda blok başına 1.3 MB ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Blok boyutunun tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmasının arkasında SegWit gibi bazı ölçeklendirme çözümlerinin yanı sıra ağa yönelik talebin artması yatıyor.

Bitcoin Blok Boyutu

Sadece üç ay önce, ortalama Bitcoin blok boyutu yalnızca 1.2 MB’dı ve altı ay önce ortalama Bitcoin blok boyutu 1.1 MB’dı. Son zamanlarda SegWit’in artan benimsenmesiyle birlikte tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşan Bitcoin blok boyutu, ağ ücretlerini tüm zamanların en düşük seviyelerine yakın tutarken daha fazla işlem yapmaya devam ediyor.

Zincir işlemlerinde devam eden verimlilik Bitcoin’in son zamanlardaki başarısından sadece bir tanesi. Lightning Network üzerindeki zincir dışı işlemler de hızla artmaya devam ediyor, çünkü Lightning Network gelişimini tüketici uygulamaları ve oyunları tarafında sürdürüyor. Satoshi.Games’in son sürümü ve Lightning Labs’ın mobil uygulamasının lansman öncesi alfa sürümü Bitcoin ölçeklendirme ve benimsenmesi için olumlu işaretler olarak önümüzde duruyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için bizi Twitter’da ve Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram grubumuza katılın!

Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapan, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı seven, araştırmacı, teknoloji aşığı Mekatronik Mühendisi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Haftanın Öne Çıkan Başlıkları

Piyasa Özeti