Yükleniyor...

Bitcoin Boğa Koşusunun Yakın Olduğunu Gösteren Gizemli Bir Grafik Ortaya Çıktı

Kripto hedge fonu Adaptive Capital’in analisti Bitcoin boğa koşusunun başlamak üzere olduğunu belirten gizemli bir grafik paylaştı.

Bitcoin grafik btc

Kripto hedge fonu Adaptive Capital’in analisti Bitcoin boğa koşusunun başlamak üzere olduğunu belirten gizemli bir grafik paylaştı.

Bitcoin Boğa Koşusu Çok Yakında

Kripto para işlemlerinin dolar değerini ağın maliyetine göre ölçmek için Ağ Değeri İşlem Oranını (NVT) icat eden Willy Woo’ya göre, Bitcoin içindeki hacim tabanın eşiğinde ve uzun vadeli bir ralli yakında başlayacak. Analist Bitcoin boğa koşusu için görüşlerini şu şekilde açıkladı:

 Zincirdeki momentum yükselişe geçiyor ve boğalar koşuya hazırlanıyor. Burada çalışan cepheyi yarılanmaya hazırlayın. Bunun ne tür bir gösterge olduğunu söyleyemem, çünkü bu @AdaptiveFund’un malıdır, ancak yatırımcılar tüm dinamikleri izleyebilir. Büyük olasılıkla, her şey makro görünümünde sadece bir ateşleme görevi görecek.

Yarılanma Tartışmaları Alevleniyor

Yaklaşan Bitcoin yarılanmasının (halving potansiyel etkisi hakkındaki hararetli tartışma, 2019’un sonu yaklaşırken alevlenmiş durumda. Yarılanmanın gelecek yıl Mayıs ayında gerçekleşmesi bekleniyor. Yarılanma ile her yeni Bitcoin bloğu için madencilere verilen ödül 12,5 BTC’den 6,25 BTC’ye düşürülecek.

Yarılanma etkinliği ortalama olarak her dört yılda bir gerçekleşiyor ve piyasaya giren yeni BTC’lerin sayısını azaltıyor.

PlanB gibi popüler analistler, Bitcoin fiyat geçmişinde yaşanan rallilerin gerçekleşen yarılanmalarla güçlü bir şekilde ilişkide olduğunu söylüyor. Jason A. Williams’ı gibi diğer analistler ise bir sonraki Bitcoin yarılanmasının çoktan fiyatlandırıldığını ve başka bir fiyat artışı olmayacağını söylüyor.

Bitmain Yarılanmaya İnanmıyor

Madencilik devi Bitmain’in kurucu ortağı Jihan Wu, uzun vadeli bir Bitcoin boğa koşusu beklemesine rağmen, yarılanmanın bir sonraki ralliyi tetikleyeceği konusunda emin olmadığını söyledi:

Bitcoin yarılanması, boğa piyasasına yol açmayabilir, ancak Bitcoin fiyatının uzun vadeli eğilimi konusunda oldukça ümitliyim. Birçok belirsizlik var, ancak şimdi kripto para madenciliğine yatırım yapma zamanı. Madenci olsaydım madenciliği durdurmazdım ve madencilik ekipmanlarına yatırım yapmaya devam ederdim. Şu an için kısa vadeli bir fiyat düzeltmesi yaşıyoruz. Uzun vadeli bir bakış açısına sahip olmak önemlidir. Bitcoin fiyatı yarılanmadan sonra değişmeden kalırsa, verimliliği ve işlem gücünü (hashrate) dengelemek için mevcut ekipmanların verimliliği artırılmalı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner